Uudised
Ainult tellijale

Laane: ettevõtja ei pea müüma alla piirhinna

"Kui on kehtestatud piirhind, siis ma ei näe, miks ettevõtja peaks vähem küsima," kommenteeris haigekassa juht Rain Laane ortoosimüüki.  Foto: Raul Mee / Äripaev

"Kui on kehtestatud piirhind, siis ma ei näe, miks ettevõtja peaks vähem küsima," kommenteeris haigekassa juht Rain Laane ortoosimüüki.

Nii ei leia Laane, et Iris Meigase juhtumi puhuloleks tegemist haigekassa tahtliku petmisega. Tema kinnitusel on inimese vaba valik, kas ta ostab meditsiiniseadme ühe või teise pakkuja käest.Laane sõnul on haigekassa suur süsteem ja piirhindu reguleeritakse kord aastas. Selle käigus üritab haigekassa juhi kinnitusel saada kõige paremat hinda. "Kui konkursiga selgub, et ortoosi kõige parem hind on 50 eurot, siis see istub seal ühe aasta või kaks aastat," märkis Laane, kes juhib haigekassat alates mullu oktoobrist.Kui on kehtestatud piirhind, siis ma ei näe, miks peaks ettevõtja vähem küsima, sõnas ta. 

VORMISTA TELLIMUS KOHE JA SAAD:
  • Ligipääsu kõigile lukus lugudele
  • Ligipääsu ajalehe PDFidele
  • Tellimus sisaldab Meditsiiniuudiste uudiskirja
  • Jaga lugu:
    Seotud lood
    MEDITSIINIUUDISTE UUDISKIRJAGA LIITUMINE

    Telli olulisemad Meditsiiniuudised igal nädalal enda postkasti.

    Meditsiiniuudised.ee toetajad:

    Kadi Heinsalu
    Kadi HeinsaluPeatoimetajaTel: 667 0451kadi.heinsalu@aripaev.ee
    Aet Trisberg
    Aet TrisbergAjakirjanik-toimetajaTel: 667 0455aet.trisberg@aripaev.ee
    Violetta Riidas
    Violetta RiidasToimetajaTel: 667 0454violetta.riidas@aripaev.ee
    Siret Trull
    Siret TrullAjakirjanik-toimetajaTel: 667 0446siret.trull@aripaev.ee
    Karin Tamm
    Karin TammMeditsiiniuudiste sündmuse juhtTel: 513 8862karin.tamm@aripaev.ee
    Kristi Kammer
    Kristi KammerMeditsiiniuudiste müügi- ja arendusjuhtTel: 507 9553kristi.kammer@aripaev.ee