Triin Tabur • 23 august 2018 13:30
Jaga lugu:
Uudised
Ainult tellijale

Loote DNA mitteinvasiivset uuringut tehakse nüüd Eestis

Testi tarbeks võetakse tulevaselt emalt 10 ml veeniverd.  Foto: Scanpix/ PantherMedia

Rasedatele mõeldud mitteinvasiivset loote DNA-testi analüüsi teevad Eesti teadlased nüüd ise ja arendajad lubavad, et testi hind on välismaa konkurentide hinnast poole odavam.

Tervisetehnoloogiate Arenduskeskuse (Tervise-TAK) geenilaboris oodatakse pingsalt tagasi testkomplekte, mis eelmisel nädalal Tartust Eesti haiglatesse välja saadeti. Osade vereproovide analüüs on tehtud, osa tööst seisab ees, kirjutab Tartu Postimees.

VORMISTA TELLIMUS KOHE JA SAAD:
  • Ligipääsu kõigile lukus lugudele
  • Ligipääsu ajalehe PDFidele
  • Tellimus sisaldab Meditsiiniuudiste uudiskirja
  • Jaga lugu:
    MEDITSIINIUUDISTE UUDISKIRJAGA LIITUMINE

    Telli olulisemad Meditsiiniuudised igal nädalal enda postkasti.

    Meditsiiniuudised.ee toetajad:

    Kadi Heinsalu
    Kadi HeinsaluPeatoimetajaTel: 667 0451kadi.heinsalu@aripaev.ee
    Aet Trisberg
    Aet TrisbergAjakirjanik-toimetajaTel: 667 0455aet.trisberg@aripaev.ee
    Violetta Riidas
    Violetta RiidasToimetajaTel: 667 0454violetta.riidas@aripaev.ee
    Siret Trull
    Siret TrullAjakirjanik-toimetajaTel: 667 0446siret.trull@aripaev.ee
    Karin Tamm
    Karin TammMeditsiiniuudiste sündmuse juhtTel: 513 8862karin.tamm@aripaev.ee
    Kristi Kammer
    Kristi KammerMeditsiiniuudiste müügi- ja arendusjuhtTel: 507 9553kristi.kammer@aripaev.ee