Bioanalüütikute õpe alustab Tallinnas viimast aastat

Laboris.
Laboris.

Täna alustab Tallinnas õppetööd viimane lend Tartu Tervishoiu Kõrgkooli bioanalüütiku õppekava tudengeid, edaspidi jätkub õppetöö ainult Tartus.

Teist ja viimast aastat toimub õpe Tallinnas, et koolitada spetsialiste eelkõige pealinnas asuvatele tervishoiuasutustele. Tehnoloogia arenguga kaasneb tervishoiuasutustes suurem laboratoorsete uuringute hulk, mis omakorda nõuab spetsiifilisemaid teadmisi, mida saab omandada bioanalüütikuks õppides.

Tartu Tervishoiu Kõrgkooli radiograafia ja bioanalüütika osakonna juhataja Zinaida Läänelaid ütles, et 2019/2020. õppeaastal algab bioanalüütiku õpe taas Tartus.

"Pealinnas oligi plaanis koolitada kahte õppegruppi ning kahe lennu vilistlased täidavad Tallinna tervishoiuasutustes bioanalüütikute esmase puuduse," märkis Läänelaid.

Osakonnajuhataja lisas, et kõrgkooli koostöö Ida-Tallinna Keskhaigla, Lääne-Tallinna Keskhaigla, Põhja-Eesti Regionaalhaigla ja Tallinna lastehaiglaga on olnud konstruktiivne ning innustav.

Bioanalüütiku õppekava puhul on tegemist rakenduskõrgharidusõppega, mis kestab 3,5 aastat ning Eestis saab seda õppida ainult Tartu Tervishoiu Kõrgkoolis.

Lisa kommentaar

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

JÄLGI MEDITSIINIUUDISEID SOTSIAALMEEDIAS:

RSS

Seotud lood

Küsitlus

Valdkonna tööpakkumised

Meditsiini­uudised

12. märts 2019

Laadi PDF

Meditsiin Fookuses

veebruar 2019

Laadi PDF

Tervise­uudised

veebruar 2019

Laadi PDF

Meditsiiniuudiseid ja mu.ee saavad tellida vaid need isikud, kellel on kehtiv retseptikirjutamise õigus. Toimetusel on õigus seda küsida ja kontrollida.