Galerii: 60 õde asus Tartus magistrikraadi omandama

3. septembril alustas õpinguid Tartu Tervishoiu Kõrgkooli esimene terviseteaduse magistriõppekava kursus.
3. septembril alustas õpinguid Tartu Tervishoiu Kõrgkooli esimene...

Täna, 3. septembril alustas õpinguid Tartu Tervishoiu Kõrgkooli esimene terviseteaduse magistriõppekava kursus.

Alanud õppeaastal alustab Tartu Tervishoiu Kõrgkoolis 60 magistranti õpet terviseteaduse magistriõppekaval, mida on võimalik läbida neljal õenduserialal: intensiivõendus, kliiniline õendus, vaimse tervise õendus ja terviseõendus. Õpe kestab 1,5 aastat.

Kõrgkooli õppeprorektori Kersti Viitkari sõnul laiendab terviseteaduse magistriõpe õe ja ämmaemanda õppekavade lõpetajate edasiõppimisvõimalusi ning võimaldab lisaks süvendatud erialastele teadmistele arendada õppijate uurimus- ja arendustöö oskusi.

"Magistriõppekava avamine on kõrgkooli jaoks oluline arenguetapp, mis sai teoks tänu koostööpartnerite ja vilistlaste ühisele panusele õppekava arendamisel," lisas Viitkar.

Rakenduskõrghariduse tasemel alustab õpinguid 250 üliõpilast bioanalüütiku, füsioterapeudi, radioloogiatehniku, tervisekaitse spetsialisti, ämmaemanda ja õe põhiõppe õppekavadel.

Kutseõppe õppekavadel alustab 117 õppurit erakorralise meditsiini tehniku, hooldustöötaja, lapsehoidja, tegevusjuhendaja õppekavadel ning lapsehoidja ja tegevusjuhendaja töökohapõhises õppes.

Suvisel vastuvõtul esitasid huvilised kokku 1630 sisseastumisavaldust, millest 1193 rakenduskõrghariduse, 273 kutseõppe ja 164 magistriõppe õppekavadele.

Galerii

Lisa kommentaar

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

JÄLGI MEDITSIINIUUDISEID SOTSIAALMEEDIAS:

RSS

Seotud lood

Küsitlus

Valdkonna tööpakkumised

Meditsiini­uudised

26. märts 2019

Laadi PDF

Meditsiin Fookuses

veebruar 2019

Laadi PDF

Tervise­uudised

veebruar 2019

Laadi PDF

Meditsiiniuudiseid ja mu.ee saavad tellida vaid need isikud, kellel on kehtiv retseptikirjutamise õigus. Toimetusel on õigus seda küsida ja kontrollida.