Kvaliteedimärgise saab tänavu 85 perearstipraksist

Eesti Perearstide Seltsi aastakonverentsil tunnustatakse tänavu rekordarvu perearstipraksiseid. Kvaliteedimärgise saab 85 parimat perearstipraksist üle Eesti.

Tunnustuse pälvinud praksiste arv on aastatega kasvanud ning tänavu tegi see rekordilise hüppe. Eelmisel aastal sai kvaliteedimärgise 66 praksist, tänavu juba 85. Esmakordselt saavutas kõrgeima taseme 15 keskust.

Eesti Perearstide Seltsi juhatuse liikme Elle-Mall Keevalliku sõnul on igale perearstile oluline, et ta saaks pakkuda kvaliteetset arstiabi.

Parimad praksised selgitati välja perearstide seltsi koostatud perearstipraksiste kvaliteedijuhise alusel. Praksiste hindamisel võeti arvesse nii kliinilist kui korralduslikku mõõdet – see tähendab, et hinnati mitmeid aspekte, näiteks praksise töökorraldust, arstiabi kättesaadavust, ravi kvaliteeti, sealhulgas haiguste ennetamist, arstiabi järjepidevust ning koostööd patsientidega.

Lisaks parimate kvaliteetpraksiste äramärkimisele on seltsil sel aastal plaan keskenduda ka neile praksistele, kellel kvaliteedi osas nii hästi ei lähe, leida ja kaardistada põhjused. „Kvaliteet ei ole ühe päevaga saavutatav, see kujuneb järjepidevalt. Soovime teadlikkust suurendada ka perearstide endi seas ning anda arstidele abivahendid kvaliteetsema töö poole suundumiseks,“ ütleb Keevallik.

Kõrgema kategooria saamiseks esitas tänavu andmed 110 praksist. Pärast nende hindamist jäid sõelale keskused, mis läbisid veelkord kontrolli ehk auditeerimise.

Auditeerimisprotsessi on lisaks perearstidele partneritena kaasatud ka terviseameti ja haigekassa, sotsiaalministeeriumi ja riigikontrolli esindajad.

Parimaid praksiseid autasustatakse perearstide aastakonverentsil, mis tänavu toimub 21. septembril Tartus.

Lisa kommentaar

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

JÄLGI MEDITSIINIUUDISEID SOTSIAALMEEDIAS:

RSS

Küsitlus

Valdkonna tööpakkumised

Meditsiini­uudised

12. veebruar 2019

Laadi PDF

Meditsiin Fookuses

veebruar 2019

Laadi PDF

Tervise­uudised

veebruar 2019

Laadi PDF

Meditsiiniuudiseid ja mu.ee saavad tellida vaid need isikud, kellel on kehtiv retseptikirjutamise õigus. Toimetusel on õigus seda küsida ja kontrollida.