Siret Trull • 27 september 2018 13:30
Jaga lugu:
Uudised
Ainult tellijale

Scandiatransplandi kaudu on elundi saanud 16 Eesti patsienti

Neerusiirdamise operatsioon TÜ Kliinikumis  Foto: Erik Prozes / Äripäev

Alates TÜ Kliinikumi Scandiatransplandi liikmeks saamisest 2017. aasta mais on mõnest teisest Scandiatransplandi keskusest saadud elund 16 Eesti patsiendile siirdamiseks.

Scandiatransplandiga liitumisest alates on teistest Põhjamaade keskustest pärinevate elunditega teostatud Eesti patsientidele 3 maksasiirdamist, 2 kopsusiirdamist, 5 neerusiirdamist, 1 pankrease ja neeru samaaegne siirdamine, 5 südamesiirdamist.

VORMISTA TELLIMUS KOHE JA SAAD:
  • Ligipääsu kõigile lukus lugudele
  • Ligipääsu ajalehe PDFidele
  • Tellimus sisaldab Meditsiiniuudiste uudiskirja
  • Jaga lugu:
    Seotud lood
    Kõik seotud lood
    MEDITSIINIUUDISTE UUDISKIRJAGA LIITUMINE

    Telli olulisemad Meditsiiniuudised igal nädalal enda postkasti.

    Meditsiiniuudised.ee toetajad:

    Kadi Heinsalu
    Kadi HeinsaluPeatoimetajaTel: 667 0451kadi.heinsalu@aripaev.ee
    Aet Trisberg
    Aet TrisbergAjakirjanik-toimetajaTel: 667 0455aet.trisberg@aripaev.ee
    Violetta Riidas
    Violetta RiidasToimetajaTel: 667 0454violetta.riidas@aripaev.ee
    Siret Trull
    Siret TrullAjakirjanik-toimetajaTel: 667 0446siret.trull@aripaev.ee
    Karin Tamm
    Karin TammMeditsiiniuudiste sündmuse juhtTel: 513 8862karin.tamm@aripaev.ee
    Kristi Kammer
    Kristi KammerMeditsiiniuudiste müügi- ja arendusjuhtTel: 507 9553kristi.kammer@aripaev.ee