2 oktoober 2018 05:00
Jaga lugu:
Uudised
Ainult tellijale

Üle 160 Eesti naise aastas saab emakakaelavähi diagnoosi

Sel aastal oodatakse emakakaelavähi ennetamise uuringule osalema aastatel 1963, 1968, 1973, 1978, 1983 ja 1988 sündinud naised.  Foto: Veiko Tõkman

Kuigi emakakaelavähki haigestumine püsib Eestis võrreldes eelnevate aastatega endiselt kõrge, käis aasta esimesel poolel emakakaelavähi sõeluuringul vaid 21% kutsutud naistest.

Kõige enam on sõeluuringul käinud naised, kes elavad Saare, Hiiu ja Lääne maakonnas. Kõige vähem aga naised, kelle elukohaks on Lääne-ja Ida-Virumaa ning Jõgevamaa.

contentIsAvailabeForDoctorsOnly

Õigus lugeda on arstidel, ämmaemandatel, proviisoritel ja farmatseutidel.

Jaga lugu:
Seotud lood
MEDITSIINIUUDISTE UUDISKIRJAGA LIITUMINE

Telli olulisemad Meditsiiniuudised igal nädalal enda postkasti.

Meditsiiniuudised.ee toetajad:

Kadi Heinsalu
Kadi HeinsaluPeatoimetajaTel: 667 0451kadi.heinsalu@aripaev.ee
Aet Trisberg
Aet TrisbergAjakirjanik-toimetajaTel: 667 0455aet.trisberg@aripaev.ee
Violetta Riidas
Violetta RiidasToimetajaTel: 667 0454violetta.riidas@aripaev.ee
Siret Trull
Siret TrullAjakirjanik-toimetajaTel: 667 0446siret.trull@aripaev.ee
Karin Tamm
Karin TammMeditsiiniuudiste sündmuse juhtTel: 513 8862karin.tamm@aripaev.ee
Kristi Kammer
Kristi KammerMeditsiiniuudiste müügi- ja arendusjuhtTel: 507 9553kristi.kammer@aripaev.ee