Triin Tabur • 30 jaanuar 2018 05:00
Jaga lugu:
Uudised
Ainult tellijale

Kümnendik rinnavähkidest leitakse skriiningul

Foto: PantherMedia /Scanpix

Eestis selgub kümnendik rinnavähi ja ligi viiendik emakakaelavähi juhtudest sõeluuringu käigus.

Mammograafia tulemus oli negatiivne 28 189 rinnavähi sõeluuringul osalenud naisel (77,33%) ning lisauuringutele kutsutud naistest oli lõplik sõeluuringu tulemus negatiivne 90-l (0,25%), selgub Tervise Arengu Instituudi avaldatud statistikast 2015. aasta kohta.

contentIsAvailabeForDoctorsOnly

Õigus lugeda on arstidel, ämmaemandatel, proviisoritel ja farmatseutidel.

Jaga lugu:
Seotud lood
Kõik seotud lood
MEDITSIINIUUDISTE UUDISKIRJAGA LIITUMINE

Telli olulisemad Meditsiiniuudised igal nädalal enda postkasti.

Meditsiiniuudised.ee toetajad:

Kadi Heinsalu
Kadi HeinsaluPeatoimetajaTel: 667 0451kadi.heinsalu@aripaev.ee
Aet Trisberg
Aet TrisbergAjakirjanik-toimetajaTel: 667 0455aet.trisberg@aripaev.ee
Violetta Riidas
Violetta RiidasToimetajaTel: 667 0454violetta.riidas@aripaev.ee
Siret Trull
Siret TrullAjakirjanik-toimetajaTel: 667 0446siret.trull@aripaev.ee
Karin Tamm
Karin TammMeditsiiniuudiste sündmuse juhtTel: 513 8862karin.tamm@aripaev.ee
Kristi Kammer
Kristi KammerMeditsiiniuudiste müügi- ja arendusjuhtTel: 507 9553kristi.kammer@aripaev.ee