Tulekul Urmas Lepneri inauguratsiooniloeng lihasööjabakterist

Prof Urmas Lepner.
Prof Urmas Lepner.

Nekrotiseeriv pehmekoe infektsioon, mida meedias kajastatakse sageli kui lihasööjabakteri haigust, on üks raskemaid haigusprotsesse, millega arstid ja kirurgid kokku puutuvad.

Tavaliselt põhjustavad seda toksiine produtseerivad bakterid. Haigust iseloomustab väga kiire progresseerumine koos pehmete kudede hävimisega ja raskematel juhtudel lõpeb see patsiendile jäseme kaotuse või isegi surmaga.

Kirurgia professor Urmas Lepneri inauguratsiooniloeng "Nekrotiseeriv pehmekoe infektsioon – lihasööjabakteri haigus" toimun neljapäeval, 18. oktoobril 2018 kell 16.15 TÜ muuseumi valges saalis.

Loengul saab ülevaate selle harva esineva, kuid suurt suremust põhjustava haiguse epidemioloogiast, riskiteguritest, patofüsioloogiast, diagnostikast ja raviaspektidest.

  • Urmas Lepner on lõpetanud Tartu Ülikooli 1980. aastal. Pärast aspirantuuriõpinguid Tartus kaitses ta 1986. aastal väitekirja teemal "Kordusoperatsioonid aordi-niudearteritel ja reie-põlveõndla arteritel" ning sai meditsiiniteaduste kandidaadi kraadi kirurgia erialal.
  • Prof Lepner on läbinud kõik akadeemilise karjääri astmed assistendist (1986) ja vanemassistendist (1992) kuni dotsendini (1997).
  • 2017. aastal valiti ta Tartu Ülikooli kirurgia professoriks. Ta on teinud kliinilisi teadusuuringuid üld- ja veresoontekirurgia valdkonnas ning tal on pikaaegne praktilise kirurgi kogemus.
  • Urmas Lepner on Tartu Ülikooli ja TÜ kliinikumi kirurgiakliiniku juhataja ning Tartu Ülikooli meditsiinivaldkonna residentuuriprodekaan.

Lisa kommentaar

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

JÄLGI MEDITSIINIUUDISEID SOTSIAALMEEDIAS:

RSS

Seotud lood

Küsitlus

Valdkonna tööpakkumised

Meditsiini­uudised

12. veebruar 2019

Laadi PDF

Meditsiin Fookuses

veebruar 2019

Laadi PDF

Tervise­uudised

veebruar 2019

Laadi PDF

Meditsiiniuudiseid ja mu.ee saavad tellida vaid need isikud, kellel on kehtiv retseptikirjutamise õigus. Toimetusel on õigus seda küsida ja kontrollida.