Täna lehes: Võrdse kohtlemise valupunktid

Eriarstiabi riigihankes osalenud erakliinikud on haigekassa otsustes tõsiselt pettunud, saab lugeda tänase paberlehe kaaneloost.

„Erakliinikud ulgumerel“, „Haigekassa suretab erameditsiini“, „Võidujooks lepingute nimel jättis erakliinikud lõõtsutama“. Need on pealkirjad erinevates uudistekanalitest aastast 2014, mil haigekassa valis lepingupartnereid HVA väliste tervishoiuteenuste osutajate seast aastateks 2014-2018. Sama hästi võiks need pealkirjad aga olla tänavusest aastast.

Seis 2018. aasta valiku järel on üldjoontes sama: pakkujad on pettunud ja pahased. Haigekassa kinnitab, et kõik on õige, pakkujaid koheldi võrdselt ning tuleb leppida asjaoluga, et haigekassa leping valikupartneritega on tähtajaline.

Loe lähemalt paberlehest, millised on erinevate osapoolte seisukohad.

Arvamus
Patsiendikindlustuse eeskujuks Soome. Põhjanaabritel on patsiendikindlustuse süsteem toiminud aastakümneid ja seetõttu on ka Eestis loodava süsteemi aluspõhimõtete väljatöötamisel Soomest eeskuju võetud, kirjutab tervise- ja tööminister Riina Sikkut.

Uudised
Gripivaktsiin sai hulgiladudest juba hooaja alguses otsa. Oktoobris tekkis neljavalentse gripivaktsiini tarneraskus ja hulgiladudest sai vaktsiin otsa. Samas on Eestis endiselt immuniseerimine ülimadalal tasemel.

Suurhaiglatel uued ravijuhid. Viis küsimust piirkondlike haiglate uutele ravijuhtidele ja ülemarstidele Peep Talvingule ja Andres Kotsarile.

Fookuses
Immuniseerimise tase endiselt madal. Terviseameti gripispetsialist Olga Sadikova vastab algavat gripihooaega puudutavatele küsimustele.

Südamesiirdamiste rekord tõenäoline. Soomes on sel aastal tehtud peaaegu rekordarv südamesiirdamisi – senisest tipust 39st oli septembri keskel puudu kaks uut südant.

Verevedeldajad abiks dementsuse vastu. Verd vedeldavad ravimid võivad kaitsta dementsuse eest inimestel, kellel esineb kodade virvendus.

Lisa kommentaar

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

JÄLGI MEDITSIINIUUDISEID SOTSIAALMEEDIAS:

RSS

Küsitlus

Valdkonna tööpakkumised

Meditsiini­uudised

12. märts 2019

Laadi PDF

Meditsiin Fookuses

veebruar 2019

Laadi PDF

Tervise­uudised

veebruar 2019

Laadi PDF

Meditsiiniuudiseid ja mu.ee saavad tellida vaid need isikud, kellel on kehtiv retseptikirjutamise õigus. Toimetusel on õigus seda küsida ja kontrollida.