Galerii: PERHi vähiravi sai suure tunnustuse

Sündmuse tähustamisel oli kohal ka terviseminister Riina Sikkut, kes tegi läbi ka ekskursiooni vähiravikeskuses.
Sündmuse tähustamisel oli kohal ka terviseminister Riina Sikkut, kes tegi läbi...

Oktoobris sai Põhja-Eesti Regionaalhaiglast esimene Euroopa Onkoteraapia Ühingu ESMO poolt akrediteeritud onkoloogia ja palliatiivravi integreeritud keskus Balti regioonis.

Akrediteering kinnitab, et regionaalhaigla on viinud onkoteraapia ja palliatiivravi Eestis uuele tasemele.

Euroopa Onkoteraapia ühing ESMO andis akrediteerimistunnistuse haiglale üle Münchenis ESMO kongressil. Akrediteering onkoloogia ja palliatiivravi integreeritud keskusena kehtib aastatel 2019-2021.

"Kaasaegne vähiravi võimaldab haigete eluiga oluliselt pikendada ja paralleelselt läbiviidav palliatiivravi parandab oluliselt nende haigete elukvaliteeti kogu raviperioodi vältel," ütles regionaalhaigla onkoloogia-ja hematoloogiakliiniku juhataja ja arst Vahur Valvere.

Ta lisas, et akrediteerimise protsess on olnud pikk ja aeganõudev. "Selle käigus õppisime kõik väga palju,  meie palliatiivravi keskus muutus oluliselt tugevamaks ning tervikuna koostöö vähiraviga tegelevate haigla struktuuriüksuste ja palliatiivravi meeskonna vahel on tõusnud täiesti  uuele tasemele." sõnas ta.

"On kiiduväärt, et regionaalhaigla võttis ette ja läbis edukalt põhjaliku vähiravi akrediteerimise protsessi ning loodetavasti saavad sellest innustust ka teised erialad. Seda mitte ainult välise hinnangu saamiseks oma tööle, vaid sisuliste muudatuste tegemiseks. Kaasaegse inimesekeskse ravi puhul on tähtis ravi käsitlemine tervikuna, varasest avastamisest kuni palliatiivse ravini," sõnas tervise- ja tööminister Riina Sikkut.

Minister osales eile, 30. oktoobril ka haiglas tunnustusüritusel ja ringkäigul.

  

Galerii

Lisa kommentaar

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

JÄLGI MEDITSIINIUUDISEID SOTSIAALMEEDIAS:

RSS

Seotud lood

Küsitlus

Valdkonna tööpakkumised

Meditsiini­uudised

12. märts 2019

Laadi PDF

Meditsiin Fookuses

veebruar 2019

Laadi PDF

Tervise­uudised

veebruar 2019

Laadi PDF

Meditsiiniuudiseid ja mu.ee saavad tellida vaid need isikud, kellel on kehtiv retseptikirjutamise õigus. Toimetusel on õigus seda küsida ja kontrollida.