Medicum saab juurde ligi 6000 günekoloogia ravijuhtu

Medicumi nõukogu liige Jaanus Vool
Medicumi nõukogu liige Jaanus Vool

Kuna eriarstiabi hankel Harju maakonnas ligi 9000 ambulatoorse günekoloogia juhtu saanud erakliinik Albinea soovis lepingumahtu vähendada, saab juhud endale pingereas järgmine pakkuja ehk Medicum.

Harju maakonnas osutatava ambulatoorse günekoloogia erialal esitas pakkumuse 16 pakkujat, kes kõik hankele ka kvalifitseerusid. Pakkumuste hindamisel said võrdselt enim punkte Medita Baltics ja Albinea. Viimasele tegi haigekassa ettepaneku sõlmida leping pakkumuses esitatud mahus, s.o 8990 + 899 kaasaantavat emakakaelavähi ennetuse ravijuhtu.

Tehtud otsuse järel esitas aga Albinea haigekassale avalduse korrigeerida oma pakkumust ning sõlmida raamleping väiksemas mahus kui algselt pakutud, s.t 3596 ravijuhtu + 360 ravijuhtu ning seda ka tehti.

Medicum jäi pakkujate pingereas kaheksandaks. Kuna aga pingereas ettepoole jäänud pakkujad juba said nii palju ravijuhtusid nagu nad soovinud olid, on Medicum pingereas järgmine, kellele ravijuhud määrata. Medicum tegi riigihankes pakkumuse 34 152 ravijuhule, sai aga kõigest 3584 juhtu. Albine loobumine toob neile nüüd juurde veel 5394 ambulatoorset günekoloogia ravijuhtu ja 539 emakakaela ennetamise ravijuhtu.

Pakkumine ei tulnud Medicumile siiski pärast Albinea loobumist koheselt, vaid alles rahandusministeeriumi riigihangete vaidluskomisjoni otsuse peale, milles leiti, et haigekassal on selleks nii õigus kui ka kohustus. Haigekassa pidas ravijuhtude ülekandmist õigusvastaseks ning soovis korraldada uue menetluse. VAKO leidis aga, et kui riigihankes üks pakkuja vahetub, asetub pingerida ümber ilma ühtegi riigihanke alusdokumendi tingimust tagantjärele muutmata ehk ei rikuta ei läbipaistvuse, kontrollitavuse ega võrdse kohtlemise printsiipe.

Medicumi nõukogu liikme Jaanus Voolu sõnul oli Medicumi ambulatoorse günekoloogia lepingumaht kuni käesoleva valikuni 18 000 ravijuhtu, nüüd siis ühtekokku ca 10 000 juhtu. Puuduva mahu on lubanud Medicumi pinnal osutada Medicumist üle võetava personali abil Ida-Tallinna Keskhaigla.

„Usume, et tervishoiukorralduse otsustajad ja haigekassa on teinud olulised järeldused 2018 hankel toimunust,“ sõnas Vool. „Haigekassa on välja öelnud, et järgmise valiku ja jätkusuutliku koostöö tingimused lepitakse konstruktiivselt kokku end turul pikaajaliste partneritena ja väljakujunenud patsiendibaasiga tõestanud teenuseosutajatega.“

Lisa kommentaar

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

JÄLGI MEDITSIINIUUDISEID SOTSIAALMEEDIAS:

RSS

Seotud lood

Küsitlus

Valdkonna tööpakkumised

Meditsiini­uudised

12. veebruar 2019

Laadi PDF

Meditsiin Fookuses

veebruar 2019

Laadi PDF

Tervise­uudised

veebruar 2019

Laadi PDF

Meditsiiniuudiseid ja mu.ee saavad tellida vaid need isikud, kellel on kehtiv retseptikirjutamise õigus. Toimetusel on õigus seda küsida ja kontrollida.