Haruldaste haigustega seotud projektid saavad raha

Projekti eesmärk on haruldaste haiguste täpsem diagnostika ning ravimeetodid.
Projekti eesmärk on haruldaste haiguste täpsem diagnostika ning ravimeetodid.

Alates 14. detsembrist saavad Eesti teadlased taotleda rahastust rahvusvahelistele haruldaste haigustega seotud projektidele.

Rahvusvahelise projektikonkursi eesmärk on soodustada erinevate riikide teadlaste koostööd haruldaste haiguste alal, et töötada välja uusi täpsemat diagnostikat ning ravimeetodeid võimaldavaid lahendusi, millest oleks selge ja otsene kasu ka patsientidele.

„Rahvusvaheline koostöö harvikhaiguste alal on Eestile eriti oluline, kuna väikese rahvaarvu tõttu võib mõnda harvikhaigust põdev inimene olla Eestis ainuke. Selliseid, sageli ka meditsiini jaoks harvaesinevaid haigusjuhte, on Eesti-sarnases väikeriigis keeruline diagnoosida ning ravida,“ ütles sotsiaalministeeriumi terviseala teadusnõunik Angela Ivask. „Eelolev projektide taotlusvoor ongi mõeldud ergutamaks Eesti teadlaste rahvusvahelist koostööd nii harvikhaiguste diagnostika vallas kui ka haiguste mehhanismide ja kulu uurimisel. Loodame, et projekti tulemused võimaldavad harvikhaigusi põdevatele inimestele pakkuda tulevikus kiiremat diagnoosi ja mõjusamat ravi.“

Konkursi raames rahastatakse projekte, mis on suunatud:

•diagnostika edendamisele, sh uute diagnostikameetodite ning selleks vajalike bioinformaatiliste vahendite väljatöötamine haiguste põhjuste ja haigusmehhanismide avastamiseks;

•haiguse kulu ning mehhanismide uurimisele, sh haiguse ajaloo ja patsientide registrite uurimine, mobiilirakenduste väljatöötamine tagasiside kogumiseks patsientidelt, biomarkerite ja kliiniliste tulemusmõõdikute väljatöötamine.

Projekte on oodatud esitama konsortsiumid, mis koosnevad 4-8 partnerorganisatsioonist, vähemalt neljast erinevast võrgustiku liikmesiigist. Projektidesse võib kaasata ka mitterahastavaid partnereid ning võimalusel tuleks kaasata ka patsiendiorganisatsioone.

Sotsiaalministeerium kaasrahastab taotlusvooru esitatavaid projekte kokku kuni 75 000 euro ulatuses.

Eesti teadlastel palume taotlusvoorus osalemiseks võtta ühendust sotsiaalministeeriumi teadusnõunik Angela Ivaski (angela.ivask@sm.ee), tervishoiuvõrgu juhi Heli Palustega (heli.paluste@sm.ee) või aadressil: taotlusvoor@sm.ee. Taotlemine toimub kahes etapis. Esialgne taotlus tuleb esitada 14. veebruariks 2019. Esimeses voorus edukaks osutunud taotlejad on oodatud esitama täpsustatud taotluse hiljemalt 11. juuniks 2019.

Lisa kommentaar

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

JÄLGI MEDITSIINIUUDISEID SOTSIAALMEEDIAS:

RSS

Seotud lood

Küsitlus

Valdkonna tööpakkumised

Meditsiini­uudised

12. veebruar 2019

Laadi PDF

Meditsiin Fookuses

veebruar 2019

Laadi PDF

Tervise­uudised

veebruar 2019

Laadi PDF

Meditsiiniuudiseid ja mu.ee saavad tellida vaid need isikud, kellel on kehtiv retseptikirjutamise õigus. Toimetusel on õigus seda küsida ja kontrollida.