Violetta Riidas • 10 detsember 2018 13:30
Jaga lugu:
Uudised
Ainult tellijale

Uute juhiste järgi on pooled USA elanikud hüpertoonikud

Foto: Scanpix/ PantherMedia

USAs on hüpertensiooni uue ravijuhise järgi vererõhu eesmärkväärtus 120/80 mmHg, mistõttu 46% elanikkonnast on hüpertoonikud, kirjutab kardioloogiaprofessor Margus Viigimaa.

Kas USAs toimub siis hüpertensiooni üleravimine? Ma päriselt sellega ka nõus ei ole. Olin ka ise sellel USA hüpertensiooniühingu AHA (American Heart Association) koosolekul, kus rünnati ravijuhise koostajaid, et te tahate, et kõik hakkaksid hästi palju ravimeid võtma.

Sisu on kättesaadav ainult tellijale. Vaatamiseks logi sisse või osta ligipääs allolevalt lingilt.

VORMISTA TELLIMUS KOHE JA SAAD:
  • Ligipääsu kõigile lukus lugudele
  • Ligipääsu ajalehe PDFidele
  • Tellimus sisaldab Meditsiiniuudiste uudiskirja
  • Jaga lugu:
    Seotud lood
    MEDITSIINIUUDISTE UUDISKIRJAGA LIITUMINE

    Telli olulisemad Meditsiiniuudised igal nädalal enda postkasti.

    Meditsiiniuudised.ee toetajad:

    Enimloetud
    Kadi Heinsalu
    Kadi HeinsaluPeatoimetajaTel: 667 0451kadi.heinsalu@aripaev.ee
    Aet Trisberg
    Aet TrisbergAjakirjanik-toimetajaTel: 667 0455aet.trisberg@aripaev.ee
    Violetta Riidas
    Violetta RiidasToimetajaTel: 667 0454violetta.riidas@aripaev.ee
    Siret Trull
    Siret TrullAjakirjanik-toimetajaTel: 667 0446siret.trull@aripaev.ee
    Karin Tamm
    Karin TammMeditsiiniuudiste sündmuse juhtTel: 513 8862karin.tamm@aripaev.ee
    Kristi Kammer
    Kristi KammerMeditsiiniuudiste müügi- ja arendusjuhtTel: 507 9553kristi.kammer@aripaev.ee