Täna lehes: Mida lõppevast aastast meenutada?

Meditsiiniuudiste 2018. aasta viimases paberlehes vaatame lõppevale aastale tagasi.

Seejuures on meile abiks tänavused meditsiinimõjutajad: perearst Karmen Joller, vähiravifondi „Kingitud elu“ asutaja Toivo Tänavsuu ja Eesti Geenivaramu juhataja Andres Metspalu.

Oleme kokku pannud ka 2018. aasta kronoloogia: iga kuu kohta on välja toodud mõned olulisemad sündmused ja nende arengud. Toimetuse küljelt selgub, millise paberlehe loo hääletasid meie lugejad aasta parimaks. 

Eesti Arstide Liidu peasekretär Katrin Rehemaa kirjutab arvamuste rubriigis, et aasta oli töine ja järgmine ei tule teistsugune. Tal on esile tõsta ka mitmeid positiivseid arenguid, mis tänavu toimusid ja lisavad kindlust, et uuel aastal on õigeid otsuseid juurde tulemas.

Eesti Perearstide Seltsi juht Le Vallikivi võtab kokku nende jaoks tegusa aasta ja märgib, et oodanuks kiiremaid samme riigilt, kes mitmes asjas sörgib liiga aeglaselt

Eesti Proviisorite Koja juht Karin Alamaa-Aas kirjutab, et üks olulisemaid teetähiseid sel aastal puudutab riigikohtu otsust, mis pani ka skeptikud mõistma, et apteegireform tuleb.

Fookuses

Uus ajastu on tulnud, et püsida. Küsimustele bioloogiliste ravimite kasutamisest nahahaiguste ravis vastab ITK dermatoveneroloog, vanemarst Pille Konno.

Ravi aitab täielikult tervistuda. 2018. aastast saavad Eestis viirusevastast ravi C-viiruse kõigi genotüüpidega patsiendid. Ja sellest on kasu.

Üllatavad seosed kahe haiguse vahel. Taiwani teadlaste sõnul esineb astma ja allergilise nohuga inimestel suurem psühhiaatrilise häire risk.

 

Lisa kommentaar

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

JÄLGI MEDITSIINIUUDISEID SOTSIAALMEEDIAS:

RSS

Küsitlus

Valdkonna tööpakkumised

Meditsiini­uudised

12. märts 2019

Laadi PDF

Meditsiin Fookuses

veebruar 2019

Laadi PDF

Tervise­uudised

veebruar 2019

Laadi PDF

Meditsiiniuudiseid ja mu.ee saavad tellida vaid need isikud, kellel on kehtiv retseptikirjutamise õigus. Toimetusel on õigus seda küsida ja kontrollida.