Violetta Riidas • 28 detsember 2018 05:00
Jaga lugu:
Uudised
Ainult tellijale

2018. aasta on pöördepunkt C-hepatiidi ravivõimalustes

2018. aastast saavad Eestis viirusevastast ravi C-viiruse kõigi genotüüpidega patsiendid.

Kliinikumi gastroenteroloogi sõnul tervistutakse tänapäevaste otsese toimega viirusevastaste ravimitega C-hepatiidist täielikult.  Foto: Väinu Rozental

Alates selle aasta 1. juulist on kättesaadavad ravimid, mis lisaks varasematele C-hepatiidi 1. ja 4. genotüübi viirustele toimivad ka 2., 3., 5. ja 6. genotüübi viirusele ehk suudavad ravida üht täiendavat patsientide sihtgruppi. “Seega on nüüd Eestis kättesaadav ravi kõikide C-hepatiidi genotüüpide korral,” kinnitas Evelin Trink haigekassa avalike suhete osakonnast.

Sisu on kättesaadav ainult tellijale. Lugemiseks logi sisse või osta ligipääs allolevalt lingilt.

VORMISTA TELLIMUS KOHE JA SAAD:
  • Ligipääsu kõigile lukus lugudele
  • Ligipääsu ajalehe PDFidele
  • Tellimus sisaldab Meditsiiniuudiste uudiskirja
  • Jaga lugu:
    MEDITSIINIUUDISTE UUDISKIRJAGA LIITUMINE

    Telli olulisemad Meditsiiniuudised igal nädalal enda postkasti.

    Meditsiiniuudised.ee toetajad:

    Kadi Heinsalu
    Kadi HeinsaluPeatoimetajaTel: 667 0451kadi.heinsalu@aripaev.ee
    Aet Trisberg
    Aet TrisbergAjakirjanik-toimetajaTel: 667 0455aet.trisberg@aripaev.ee
    Violetta Riidas
    Violetta RiidasToimetajaTel: 667 0454violetta.riidas@aripaev.ee
    Siret Trull
    Siret TrullAjakirjanik-toimetajaTel: 667 0446siret.trull@aripaev.ee
    Karin Tamm
    Karin TammMeditsiiniuudiste sündmuse juhtTel: 513 8862karin.tamm@aripaev.ee
    Kristi Kammer
    Kristi KammerMeditsiiniuudiste müügi- ja arendusjuhtTel: 507 9553kristi.kammer@aripaev.ee