PERH saab suurema ligipääsu varajase faasi uuringutele

Põhja-Eesti Regionaalhaigla sõlmis lepingu Clinerioni PRS platvormi kasutamiseks ja ühines nii rahvusvahelise võrgustikuga, mis võimaldab efektiivsemat koostööd teadus- ja arendustegevuses ning PERHi klinitsistid saavad osaleda senisest enam varajase faasi kliiniliste ravimiuuringute läbiviimisel.

“Loodan, et koostöö Clinerioniga toob meie patsientidele parema ligipääsu uutele ravimeetoditele ja annab kolleegidele võimaluse osaleda suuremas hulgas uuringutes, sh ka varajase faasi uuringutes, kui see siiani võimalik oli,” ütles regionaalhaigla kliiniline farmakoloog ja kardioloog-vanemarst Toomas Marandi ning lisas: “Clinerioni võrgustikus osalemine annab meile ligipääsu paljudesse laiapõhjalistesse uuringuprojektidesse ja tõstab meie haigla rahvusvahelist nähtavust.”

Clinerioni võrgustik katab Euroopa, Aasia, Lõuna- ja Põhja-Ameerika haiglaid, andes kliinilisteks uuringuteks ligipääsu umbes 150 miljonile patsiendile. Clinerioni PRS lahenduse abil saab teha päringuid patsientide terviseandmetes ja võimaldab otsida ja valida konkreetseks uuringuks sobivaid patsiente. PRS kasutab anonümiseeritud andmeid, konkreetne projekt lepitakse esmase päringu tulemuste alusel kokku juba konkreetsete keskustega, haigete isikuandmeid haiglavälised partnerid ei näe.

“Clinerioni võrgustik laieneb kiirelt. Meil on hea meel laiendada koostööd Eestis,” ütles Clinerioni tegevjuht Ulf Claesson, märkides: “Põhja-Eesti Regionaalhaigla on eriti teretulnud partner meie võrgustikku tänu oma suurepärastele kliinilistele võimalustele ja kõrgele digitaliseerituse tasemele.”

Regionaalhaiglal on juhtiv kogemus kliinilistes ravimiuuringutes Eestis, kus nt Heade Kliiniliste Tavade ja kliiniliste uuringute metoodika alaseid täiendõppeprogramme on juba aastaid pakutud erinevatele sihtrühmadele - arstidele, apteekritele, õdedele ja uuringu koordinaatoritele. Regionaalhaiglas alustati esmakordselt Eestis spetsiaalseid õdedele mõeldud kursusi ja täiendkursusi kogenud uurijatele.

Regionaalhaiglas toimub umbes 85 kliinilist ravimiuuringut aastas, neist 25 alustati 2018. aastal. Võimekust on aga palju enamaks. Clinerioni PRS platvormiga liitumisel avanevad uued võimalused osaleda ülemaailmsetes kliinilistes uuringutes, mida viivad läbi Clinerioni koostööpartnerid - ravimiarendusega tegelevad firmad ja akadeemilised teadusasutused.

 

Lisa kommentaar

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

JÄLGI MEDITSIINIUUDISEID SOTSIAALMEEDIAS:

RSS

Küsitlus

Valdkonna tööpakkumised

Meditsiini­uudised

26. märts 2019

Laadi PDF

Meditsiin Fookuses

veebruar 2019

Laadi PDF

Tervise­uudised

veebruar 2019

Laadi PDF

Meditsiiniuudiseid ja mu.ee saavad tellida vaid need isikud, kellel on kehtiv retseptikirjutamise õigus. Toimetusel on õigus seda küsida ja kontrollida.