Ratas ja Sikkut tunnustasid liikumislabori algatust

Tervise- ja tööminister Riina Sikkut
Tervise- ja tööminister Riina Sikkut

Peaminister Jüri Ratas ning tervise- ja tööminister Riina Sikkut arutasid täna Stenbocki majas Tartu Ülikooli liikumislabori esindajatega Eesti laste vähest liikumisaktiivsust, sealhulgas liikumist propageeriva programmi „Liikuma Kutsuv Kool“ tulevikku ja laiendamist.

Ratase sõnul peab piisav liikumine ning kehaline aktiivsus kuuluma kõigi laste ja noorte igapäevaellu. „Meie laste liikumisel ja mängimisel ka väljaspool sporti on nende kehaliste ja vaimsete võimete arendamisel ning terviseriskide vähendamisel asendamatu roll. Kahjuks annavad liikumisaktiivsust hindavad uuringud üheselt märku, et Eesti laste praegune aktiivsus ei ole kiita. Vähene liikumine ning liialt pikk erinevate ekraanide ees veedetud aeg annavad põhjust muretsemiseks ning sunnivad meid otsima võimalusi selle muutmiseks,“ ütles ta.

Peaministri hinnangul on koolid väga õige koht, kus kehalist aktiivsust propageerida. „Meie lapsed ja noored veedavad koolis väga suure osa oma ajast ning just seal on võimalik jõuda ka kõige vähem liikuvate lasteni. Programm „Liikuma Kutsuv Kool“ annab oma tegevusega liikumisele koolipäeva jooksul hoopis uue tähenduse. Aktiivsemad aine- ja vahetunnid suurendavad laste liikumisrõõmu, toetavad õppimist ning ennetavad liigse väsimuse tekkimist. Ma julgustan kõiki haridusasutusi „Liikuma Kutsuva Kooli“ metoodika ja tegevuse kohta huvi tundma,“ lausus Ratas.

Tervise ja tööminister Riina Sikkuti sõnul on Eesti laste vähene liikumine murettekitav. „Uuringud näitavad, et soovitatavaid liikumisnorme täidab Eestis vähem kui veerand õpilastest. Ja sellel on pikaajaline negatiivne mõju rahvastiku tervisele,“ sõnas Sikkut.

„Liikumislabori algatus on tunnustamist väärt. Ja on rõõm, et paljud koolid saavad aru, et lastele tuleb luua võimalusi liikuda kogu koolipäeva jooksul - see on tähtis nii laste tervise kui ka õpitulemuste ja koolirõõmu hoidmise jaoks,“ ütles ta ja lisas, et Sotsiaalministeerium jätkab „Liikuma kutsuva kooli“ programmi toetamist.

„Olen seda meelt, et elukeskkond – olgu see koolitunnis, vahetunnis, aga ka linnaruumis laiemalt, peab toetama meie tervislikke valikuid. Et oleks valikuvabadust liikuda kooli ka jalgsi või tõukerattaga ja et õppetöös on loomulik osa liikumisel,“ lausus Sikkut.

 

Lisa kommentaar

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

JÄLGI MEDITSIINIUUDISEID SOTSIAALMEEDIAS:

RSS

Küsitlus

Valdkonna tööpakkumised

Meditsiini­uudised

26. märts 2019

Laadi PDF

Meditsiin Fookuses

veebruar 2019

Laadi PDF

Tervise­uudised

veebruar 2019

Laadi PDF

Meditsiiniuudiseid ja mu.ee saavad tellida vaid need isikud, kellel on kehtiv retseptikirjutamise õigus. Toimetusel on õigus seda küsida ja kontrollida.