Margus Viigimaa pälvis Harjumaa teenetemärgi

Professor Margus Viigimaa
Professor Margus Viigimaa

Aasta lõpus jagas Harjumaa Omavalitsuse Liit traditsiooniliselt maakonna teenetemärke, tunnustades ka Põhja-Eesti Regionaalhaigla südametervise kabineti ülemarsti ning kardioloogiakeskuse teadusjuhti professor Margus Viigimaad.

Margus Viigimaa pälvis teenetemärgi tervislike eluviiside propageerimise ning südame tervist väärtustavate üleriigiliste ja maakondlike konverentside organiseerimise eest.

Professor Viigimaa on teenetemärgi üle õnnelik, märkides: „See on tunnustus mitte ainult mulle, vaid ka meie haiglale ja selle südametervise kabinetile.“ Ta lisas: “Meie südametervise kabinet on olnud viimased 15 aastat Eesti juhtiv struktuur südamehaiguste ennetamises. Me juhtisime Eesti südame-veresoonkonna haiguste preventsiooni programmi ja viisime selle igapäevapraktikasse, tegeleme raskete düslipideemiate ja raviresistentse hüpertensiooni diagnoosimise ning raviga. Meie keskus on tunnistatud Euroopa Hüpertensiooni Ühingu ektsellentsikeskuseks ning osaleme mitmetes rahvusvahelistes koostööprojektides.“

Margus Viigimaa on 14 aastat olnud Tallinna tervisenõukogu liige ja teinud tihedat koostööd ka Harjumaa tervisenõukoguga. Eriti viljakas on olnud ühine tegevus südamenädalate (viimastel aastatel Südamekuude) tegevuste planeerimisel ja elluviimisel, mida Viigimaa on korraldanud juba 25 aastat ning mis on andnud oma panuse meie elanike südametervise parandamisse. Ta on esinenud südametervise alaste loengutega mitmetes Harjumaa valdades. Professor Viigimaa kinnitab, et jätkab seda vajalikku tegevust suurima heameelega ka edaspidi.

Eesti Kardioloogide Seltsi presidendi Priit Kampuse sõnul on Margus Viigimaa olnud aastakümneid kardioloogia eriala eeskõneleja ja propageerija, mitte ainult Eestis vaid ka rahvusvahelisel tasemel, aidanud Eestisse tuua väga suuri rahvusvahelisi konverentse, koolitusi ja uuringuid. "Professor Viigimaa on rahvusvahelisest tunnustatud ekspert, kes ka sageli kutsutud lektor nii kardioloogia suurtel kongressidel kui ka eri riikide erialaseltside üritustel. Tema rahvusvahelisest mõõtmest annab kindlasti mõista ka asjaolu, et ta on mitme riigi erialaseltsi auliige," ütles Kampus.


Prof Margus Viigimaast
Eesti Kardioloogide Seltsi president aastatel 2003-2005 ja 2013-2015
2018. aastast Eesti Kardioloogide Seltsi auliige
Eesti Kardioloogide Seltsi juhatuse liige ning epidemioloogia ja preventsiooni töögrupi juht
Pikaaegne Tartu Ülikooli kardioloogia dotsent
Tallinna Tehnikaülikooli (TalTech) professor
Eesti Hüpertensiooni Ühingu president, Euroopa Hüpertensiooni Ühingu juhatuse liige
Rahvusvaheliste teaduskonverentside eestvedaja, mitme rahvusvahelise teadusajakirja toimetuskolleegiumi liige
Mitme Euroopa erialaseltsi auliige
Rootsi Hüpertensiooni Ühingu, Ungari Hüpertensiooni Ühingu, Bulgaaria Hüpertensiooni Liiga ja Kasahstani Kardioloogide Assotsiatsiooni auliige
Ukraina Meditsiiniteaduste Akadeemia kuldmedal
Eesti Vabariigi Punase risti III klassi teenetemärk

Lisa kommentaar

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

JÄLGI MEDITSIINIUUDISEID SOTSIAALMEEDIAS:

RSS

Seotud lood

Küsitlus

Valdkonna tööpakkumised

Meditsiini­uudised

12. märts 2019

Laadi PDF

Meditsiin Fookuses

veebruar 2019

Laadi PDF

Tervise­uudised

veebruar 2019

Laadi PDF

Meditsiiniuudiseid ja mu.ee saavad tellida vaid need isikud, kellel on kehtiv retseptikirjutamise õigus. Toimetusel on õigus seda küsida ja kontrollida.