Ernits õeõppest Kuressaares: kindlasti saavad õppekohad täis

Tallinna Tervishoiu Kõrgkool rektor Ülle Ernits
Tallinna Tervishoiu Kõrgkool rektor Ülle Ernits

Kuressaare Haigla, Tallinna Tervishoiukõrgkooli ja Eesti Õdede Liidu vahel on ette valmistamisel koostöölepe õeõppe avamiseks Kuressaare haiglas.

EÕL asepresident Gerli Liivet märkis, et kuigi koostööleping veel kolmepoolselt allkirjastamata, siis esmased kokkulepped olemas ja tõenäosus õppe avamiseks suur.

Järgmisel 2019/20. õppeaastal algavasse 3,5 aasta pikkusse bakalaureuseõppesse võetakse kuni 30 õeks õppida soovijat. Õppima pääseb keskhariduse baasil ja tulla võib nii värskelt gümnaasiumi lõpetanud noor kui ka inimene, kel on juba pikem töökogemus olemas, rääkis Kuressaare Haigla juhatuse liige Märt Kõlli Saarte Häälele.

Õppetöö hakkab toimuma Kuressaare haigla ruumes. “Selleks on meil kavas rajada sügiseks koolitusklass,” märkis Kõlli.

Tallinna Tervishoiu Kõrgkool rektor Ülle Ernits rääkis Meditsiiniuudistele, et kogemus õppe korraldamisega Saaremaal on kõrgkoolil juba olemas. „Oleme 2011-2013 koolitanud Kuressaares rühma eelneva kutseharidusega õdesid, kes lõpetasid rakenduskõrgharidusõppe. Seekord oli haigla aktiivne algataja ja meil oli kerge ühist keelt leida,“ märkis Ernits.

Õppejõudude olemasolu ja kvaliteedinõuetele vastavuse eest Kuressaares vastutab kõrgkool. Ernits märkis, et kõrgkoolil on positiivne ja pikaajaline praktika regionaalse hariduse korraldamisel, seetõttu ei muretseta õppejõudude olemasolu osas. „Kui lepe allkirjastatud, siis hakkame komplekteerima õppejõude ja eks meil ole juba osad õppejõud kohapeal olemas ka,“ selgitas Ernits. „Muidu kõrgkool regiooni ei läheks, kui meil ei oleks piisav kindlus olemas, et suudame õppe kvaliteeti hoida samal tasemel kui kõikides teistes kõrgkooli struktuuriüksustes.“

Ta lisas, et kindlasti saavad planeeritud õppekohad täis juba sel sügisel, sest esimene aasta ongi kõige atraktiivsem. „Küsitakse juba praegu, kui õpet veel välja kuulutatud ei olegi,“ ütles Ernits. 

Sarnane näide, kus õpe toimub haigla ruumides, on olemas Pärnus, kus haigla juurde on moodustatud õppekeskkond, mis võimaldab läbi viia kõrgharidusõpet. Ernits kinnitas, et õppijatele on väga motiveeriv õppida praktilise elu lähedal, siis tekib tugev ja siduv side teooria ja praktika vahel. „Elu näitab, et praktilist osa õppest isegi soovitakse õppida nö kõrgkooli oma seinte vahel ja nii see saab olema ka Kuressaare rühmaga,“ lisas ta.

Kogu õpe siiski saarel toimuda ei saa, mõned praktikad tuleb sooritada kõrgema etapi haiglates ning keerulisemat keskkonda vajav õpe tuleb lühiajaliselt läbita Tallinna õppehoones. „Kuid kogu õppe korraldame paindlikult ja kindlasti otsime ning leiame kõikidele sobiva lahenduse,“ kinnitas Ernits.

Lisa kommentaar

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

JÄLGI MEDITSIINIUUDISEID SOTSIAALMEEDIAS:

RSS

Seotud lood

Küsitlus

Valdkonna tööpakkumised

Meditsiini­uudised

12. veebruar 2019

Laadi PDF

Meditsiin Fookuses

veebruar 2019

Laadi PDF

Tervise­uudised

veebruar 2019

Laadi PDF

Meditsiiniuudiseid ja mu.ee saavad tellida vaid need isikud, kellel on kehtiv retseptikirjutamise õigus. Toimetusel on õigus seda küsida ja kontrollida.