Meditsiiniuudised  • 24 jaanuar 2019 13:42
Jaga lugu:
Uudised
Ainult tellijale

Alla viiendiku vähijuhtumitest avastatakse sõeluuringutega

Rinnavähi sõeluuringul osalemine on veidi suurenenud ja 2016. aastal avastati ligi viiendik uutest rinnavähijuhtidest just sõeluuringul, selgus Tervise Arengu Instituudi (TAI) täna avaldatud statistikast. Ent nii rinnavähi, emakakaelavähi kui ka jämesoolevähi sõeluuringutel osalemine võiks olla oluliselt aktiivsem – varases staadiumis avastatud vähi korral on raviprognoos parem.

Vaid 56% rinnavähi sõeluuringule kutsututest käisid kohal.  Foto: Meeli Küttim

2016. aastal kutsuti rinnavähi sõeluuringule 55 636 naist, kellest käis aasta jooksul sõeluuringul (mammograafias) 31 332 naist, mis moodustas ligi 56% kutsututest. Aasta varem osales sõeluuringul vaid 51% sihtrühmast. Sõeluuringul osalenud naistest leiti rinnavähk 129 naisel ning vähieelsed muutused 17 naisel. Eesti vähiregistri andmetel diagnoositi naistel 2016. aastal kokku 756 rinnavähi esmasjuhtu (kõik vanusrühmad kokku), nendest juhtudest 17% leiti sõeluuringu käigus.

Sisu on kättesaadav ainult tellijale. Lugemiseks logi sisse või osta ligipääs allolevalt lingilt.

VORMISTA TELLIMUS KOHE JA SAAD:
  • Ligipääsu kõigile lukus lugudele
  • Ligipääsu ajalehe PDFidele
  • Tellimus sisaldab Meditsiiniuudiste uudiskirja
  • Jaga lugu:
    MEDITSIINIUUDISTE UUDISKIRJAGA LIITUMINE

    Telli olulisemad Meditsiiniuudised igal nädalal enda postkasti.

    Meditsiiniuudised.ee toetajad:

    Kadi Heinsalu
    Kadi HeinsaluPeatoimetajaTel: 667 0451kadi.heinsalu@aripaev.ee
    Aet Trisberg
    Aet TrisbergAjakirjanik-toimetajaTel: 667 0455aet.trisberg@aripaev.ee
    Violetta Riidas
    Violetta RiidasToimetajaTel: 667 0454violetta.riidas@aripaev.ee
    Siret Trull
    Siret TrullAjakirjanik-toimetajaTel: 667 0446siret.trull@aripaev.ee
    Karin Tamm
    Karin TammMeditsiiniuudiste sündmuse juhtTel: 513 8862karin.tamm@aripaev.ee
    Kristi Kammer
    Kristi KammerMeditsiiniuudiste müügi- ja arendusjuhtTel: 507 9553kristi.kammer@aripaev.ee