Täna lehes: abikäsi raja tagant

2016. aastal lood 24 harva esinevate haiguste pädevuskeskuste võrgustikku, igaüks ise haiguste jaoks. Eesti haiglad on liikmed neist kolmes: ITK silmahaiguste võrgustikus (ERN EYE) ning TÜ Kliinikum luuhaiguste (ERN BOND) ja endokriinhaiguste (ENDO-ERN) võrgustikes.

Tervishoiuasutused, kes on Euroopa tugivõrgustike liikmed, saavad spetsiaalselt loodud IT-platvormi kaudu küsida võrgustikku koondunud ekspertidelt nõu ja soovitusi nii diagnoosi püstitamisel kui ka ravi korraldamisel, laadides nn virtuaalkliinikusse üles oma patsiendi haigusloo anonüümsel kujul. Millist kasu on Eesti võrgustike liikmeks olemisest seni saanud, räägivad ITK silmakliiniku juhataja Artur Klett ja TÜK lastekliiniku juhataja, endokrinoloog Vallo Tillmann.

Fookuses: onkoloogia
Aastaga kasv ligi kolmandiku võrra. Küsimustele onkoloogide e-konsultatsiooni käivitumise kohta vastab Põhja-Eesti Regionaalhaigla vanemarst onkoloog Kadri Putnik.

Fookuses: kardio
Diabeediravist südamele kasu. Südamepuudulikkuse risk väheneb II tüüpi diabeediga patsientidel, kui nad saavad tõhusat diabeediravi.

Fookuses: psüühika
Eakate abstraktne mõtlemisvõime. Vanusega seotud abstraktse mõtlemise võime nõrgenemine ennustab hilisemat depressiooniriski eakatel.

Lisa kommentaar

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

JÄLGI MEDITSIINIUUDISEID SOTSIAALMEEDIAS:

RSS

Küsitlus

Valdkonna tööpakkumised

Meditsiini­uudised

12. veebruar 2019

Laadi PDF

Meditsiin Fookuses

veebruar 2019

Laadi PDF

Tervise­uudised

veebruar 2019

Laadi PDF

Meditsiiniuudiseid ja mu.ee saavad tellida vaid need isikud, kellel on kehtiv retseptikirjutamise õigus. Toimetusel on õigus seda küsida ja kontrollida.