Meditsiiniuudised  • 22. veebruar 2019
Jaga lugu:
Uudised
Ainult tellijale

Eakate abstraktne arutlusvõime ennustab depressiooni riski

Šoti eakate täiskasvanutega läbi viidud longituuduuringu andmete kohaselt võimaldab vanusega seotud abstraktse mõtlemise võime nõrgenemine ennustada hilisemat depressiooni sümptomite süvenemist.

Reeglina süvenevad eakatel depressiooni sümptomid koos kognitiivsete võimete langusega.   Foto: Arno Mikkor

Tulemused avaldati organisatsiooni Association for Psychological Science ajakirjas Psychological Science.

Sisu on kättesaadav ainult tellijale. Vaatamiseks logi sisse või osta ligipääs allolevalt lingilt.

VORMISTA TELLIMUS KOHE JA SAAD:
  • Ligipääsu kõigile lukus lugudele
  • Ligipääsu ajalehe PDFidele
  • Tellimus sisaldab Meditsiiniuudiste uudiskirja
  • Jaga lugu:
    MEDITSIINIUUDISTE UUDISKIRJAGA LIITUMINE

    Telli olulisemad Meditsiiniuudised igal nädalal enda postkasti.

    Meditsiiniuudised.ee toetajad:

    Enimloetud
    Kadi Heinsalu
    Kadi HeinsaluPeatoimetajaTel: 667 0451kadi.heinsalu@aripaev.ee
    Aet Trisberg
    Aet TrisbergAjakirjanik-toimetajaTel: 667 0455aet.trisberg@aripaev.ee
    Violetta Riidas
    Violetta RiidasToimetajaTel: 667 0454violetta.riidas@aripaev.ee
    Siret Trull
    Siret TrullAjakirjanik-toimetajaTel: 667 0446siret.trull@aripaev.ee
    Karin Tamm
    Karin TammMeditsiiniuudiste sündmuse juhtTel: 513 8862karin.tamm@aripaev.ee
    Kristi Kammer
    Kristi KammerMeditsiiniuudiste müügi- ja arendusjuhtTel: 507 9553kristi.kammer@aripaev.ee