Tulenevalt Ühendkuningriigi lahkumisest Euroopa Liidust 30. märtsil tuleb meditsiiniseadmete ja abivahendite edasimüüjatel tooted vastavas andmekogus (MSA) ümber registreerida.

- Foto: Scanpix/ PantherMedia
Terviseameti meditsiiniseadmete osakonna juhataja Tagne Ratassepa sõnul on Brexiti lähenemise tõttu küsitakse terviseametilt, kuidas peaks käituma juhul, kui meditsiiniseadmetel muutub teavitatud asutus või Euroopa volitatud esindaja. „Kui muutub meditsiiniseadme teavitatud asutus, siis praegu palume panna msa.sm.ee olevale seadmele juurde märge, et tootmine on lõpetatud ning teha uus levitamise teavitus,“ ütles Tagne Ratassepp, kelle sõnul arendatakse praegu ka uut andmekogu, kus oleks võimalik muuta teavitatud asutuse numbrit. „Uuenduse valmimisel enam uut levitamise teavitust tegema ei pea.“
Seotud lood
Briti peaminister Theresa May lubab oluliselt suurendada riikliku tervishoiuteenistuse (NHS) rahastamist, kasutades raha, mis seni on läinud Euroopa Liidule.
Euroopa Liit on on pidamas läbirääkimisi ELi ja Ühendkuningriigi vaheliste suhete üle seoses viimase lahkumisega liidust, puudutatud on ka ravimisektor.
OECD värskes aruandes „Health at a Glance 2024“ prognoositakse, et aastaks 2050 on Euroopa Liidus (EL) üle 65-aastaseid inimesi juba kolmandik elanikkonnast. Kui lisada sellele elustiiliga seotud riskitegurid ja sotsiaalmajanduslikud erinevused, on selge, et Euroopa peab kiiresti ajakohastama oma tervishoiusüsteeme, et parandada patsientide elukvaliteeti.