Selgus Viljandi uue haigla arhitektuurivõistluse võidutöö

Võistlustööga “Elu”
Võistlustööga “Elu”

Viljandi Haigla koostöös Eesti Arhitektide Liidu ja Riigi Kinnisvara AS-iga kuulutasid eile välja Viljandi uue haigla ja tervisekeskuse arhitektuurivõistluse võitjad.

Võitjaks osutusid DAGOpen OÜ arhitektid Jose A Pavón Gonzalez, Jaan Kuusemets ja Enrique Vallecillos Segovia võistlustööga “Elu”. Viljandi kesklinna rajatav 23 000 m² suurune innovaatiline kompleks valmib 2023. aastal.

Rahvusvahelise arhitektuurivõistluse eesmärgiks oli leida Viljandi uuele haiglale ja tervisekeskusele nutikas lahendus, mis sobituks linna miljöösse ning millest kujuneks teeviit kogu Eesti tervishoiu- ja sotsiaalsüsteemi tulevikule. 

Võidutööks kuulutati ideekavand “Elu”. Þürii märkis võidutöö kohta, et hinnati kõrgelt ideelahenduses läbimõeldud haiglateenuste funktsionaalsust ning disaini, efektiivsust ja arhitektuurilise kvaliteedi üldist paindlikkust. Hoone on sobitatud oskuslikult Viljandi linna konteksti ning liikluslahendus, auto- ja jalakäijate marsruudid on korraldatud väga nutikalt. Linnaehituslikult on tegemist tugeva lahendusega, kus suur hoone maht on peidetud kvartali sisse. Hoone plaanilahendus on kergesti kohandatav muutuvatele vajadustele. 

“Planeerimisel ja võidutöö valikul arvestasime nii patsiendi, töötaja, kogukonna, kui ka linnaruumi vajaduste ja huvidega. Elame kiiresti muutuvas maailmas ning kuna nii haigla kui ka tervisekeskus ei ole viie aasta pärast enam sellised, nagu neid praegu ette kujutame, siis oli valikul oluline ka see aspekt, kui palju võimaldab hoone dünaamilisust ja muutumise võimalust, mida teenused arengus vajavad. Loodame, et ideekonkursi võidutöö järgi valmiv hoone meeldib Viljandimaa inimestele ja on mugav ning otstarbekas,” kommenteeris þürii valikut SA Viljandi Haigla juhatuse esimees Priit Tampere.

“Kaheetapiline arhitektuurivõistlus oli kõrgetasemeline ning õnnestunud. Selline formaat annab tellijale kindlust professionaalse tulemuse saavutamisel ning autoritele individuaalset tagasisidet ideelahenduse paremaks väljatöötamiseks,” sõnas Eesti Arhitektide Liidu asepresident Kalle Komissarov.

Þürii liige, Soome arhitekt Sakari Forsman lisas, et haiglate planeerimine on üks keerukamaid ehitusprojekteerimise ülesandeid ning eriliseks väljakutseks siinjuures oli hoone sobitamine ajaloolisesse linnakeskkonda, mis oli võidutöö autoritel väga edukalt lahendatud. 

Kokku laekus võistlusele 18 ideekavandit, millest viis pääsesid teise vooru ning said auhinna. 

Hoone ehitushange toimub 2021. aastal ning uus haigla ja tervisekeskuse hoone valmib 2023. aastal. Hoone projekteerimise leping sõlmitakse võitjatega lähiajal.

Lisa kommentaar

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

JÄLGI MEDITSIINIUUDISEID SOTSIAALMEEDIAS:

RSS

Seotud lood

Küsitlus

Valdkonna tööpakkumised

Meditsiini­uudised

12. märts 2019

Laadi PDF

Meditsiin Fookuses

veebruar 2019

Laadi PDF

Tervise­uudised

veebruar 2019

Laadi PDF

Meditsiiniuudiseid ja mu.ee saavad tellida vaid need isikud, kellel on kehtiv retseptikirjutamise õigus. Toimetusel on õigus seda küsida ja kontrollida.