Aet Trisberg • 1 aprill 2019 06:00
Jaga lugu:
Uudised
Ainult tellijale

Haigekassa hakkab teavitama ravikindlustuse lõppemisest

28. märtsil kinnitas Vabariigi Valitsus Eesti Haigekassa põhikirja muudatuse, mis võimaldab edaspidi haigekassal teavitada inimesi nende ravikindlustuse lõppemisest, varasemalt takistas isiklike teavituse saatmist andmekaitseseadus. Esmalt hakkab haigekassa saatma teavitusi väikelaste vanematele.

Tervise- ja tööminister Riina Sikkut  Foto: Raul Mee

„Hiljutine Praxise uuring tõi esile, et paljudel inimestel Eestis on ravikindlustuskaitse katkendlik. Kuid haigus ei küsi, kas inimesel sellel kuul on ravikindlustus või mitte. Ühe lahendusena tõi uuring välja võimaluse teavitada inimesi ravikindlustuse lõppemisest ja ravikindlustuse saamise võimalustest. Praeguseks on vajalikud õigusruumi muudatused tehtud ja haigekassa alustab teavitusega,“ ütles tervise- ja tööminister Riina Sikkut. „Pikemas perspektiivis peaksime võtma Eestis suuna, et kõigil inimestel oleks ligipääs arstiabile. Kuidas selleni jõuda, vajab aga ühiskondlikku arutelu ja täiendavat analüüsi.“

Lugemiseks logi sisse või registreeri oma tervishoiutöötaja registrikood alloleval lingil.

Õigus lugeda on arstidel, ämmaemandatel, proviisoritel ja farmatseutidel.

Jaga lugu:
MEDITSIINIUUDISTE UUDISKIRJAGA LIITUMINE

Telli olulisemad Meditsiiniuudised igal nädalal enda postkasti.

Meditsiiniuudised.ee toetajad:

Kadi Heinsalu
Kadi HeinsaluPeatoimetajaTel: 667 0451kadi.heinsalu@aripaev.ee
Aet Trisberg
Aet TrisbergAjakirjanik-toimetajaTel: 667 0455aet.trisberg@aripaev.ee
Violetta Riidas
Violetta RiidasToimetajaTel: 667 0454violetta.riidas@aripaev.ee
Siret Trull
Siret TrullAjakirjanik-toimetajaTel: 667 0446siret.trull@aripaev.ee
Karin Tamm
Karin TammMeditsiiniuudiste sündmuse juhtTel: 513 8862karin.tamm@aripaev.ee
Kristi Kammer
Kristi KammerMeditsiiniuudiste müügi- ja arendusjuhtTel: 507 9553kristi.kammer@aripaev.ee