Siret Trull • 2 aprill 2019 04:00
Jaga lugu:
Uudised
Ainult tellijale

Meditsiiniuuringute eetikakomitee lõpetab tegevuse

Foto: Scanpix/ PantherMedia

Vabatahtlikkuse alusel tegutsev Tallinna Meditsiiniuuringute Eetikakomitee (TMEK) andis teada, et on otsustanud lõpetada tegevuse alates 14. augustist käesoleval aastal, kuna töömaht on kasvanud ja jooksvate ülesannete täitmiseks ei piisa enam vabatahtlikkuse alusel töö tegemisest.

TMEK esimees Kristi Rüütel tõi sotsiaalministeeriumile, haridus- ja teadusministeeriumile ning ravimiametile saadetud kirjas välja, et komitee on korduvalt pöördunud sotsiaalministeeriumi poole palvega arutada eetikakomiteede töö rahastamist ja reguleerimist. Eetikakomiteesid puudutav regulatsioon Eestis on jätkuvalt minimaalne ning piirdub ravimite kliiniliste uuringute teemaga ravimiseaduses (peatükk 5) ja isikuandmete kaitse seadusega.

Sisu on kättesaadav ainult arstidele ja apteekritele. Vaatamiseks logi sisse või registreeri oma arstikood alloleval lingil.

Õigus lugeda on arstidel, ämmaemandatel, proviisoritel ja farmatseutidel.

Jaga lugu:
Seotud lood
MEDITSIINIUUDISTE UUDISKIRJAGA LIITUMINE

Telli olulisemad Meditsiiniuudised igal nädalal enda postkasti.

Meditsiiniuudised.ee toetajad:

Enimloetud
Kadi Heinsalu
Kadi HeinsaluPeatoimetajaTel: 667 0451kadi.heinsalu@aripaev.ee
Aet Trisberg
Aet TrisbergAjakirjanik-toimetajaTel: 667 0455aet.trisberg@aripaev.ee
Violetta Riidas
Violetta RiidasToimetajaTel: 667 0454violetta.riidas@aripaev.ee
Siret Trull
Siret TrullAjakirjanik-toimetajaTel: 667 0446siret.trull@aripaev.ee
Karin Tamm
Karin TammMeditsiiniuudiste sündmuse juhtTel: 513 8862karin.tamm@aripaev.ee
Kristi Kammer
Kristi KammerMeditsiiniuudiste müügi- ja arendusjuhtTel: 507 9553kristi.kammer@aripaev.ee