Siret Trull • 5. aprill 2019
Jaga lugu:
Uudised
Ainult tellijale

Elundite siirdamise maht mullu kasvas

Neerusiirdamine  Foto: Erik Prozes / Äripäev

TÜ Kliinikumis, mis on Eestis ainus siirdamisoperatsioone tegev haigla, siirati 2018. aastal 72 elundit, aasta varem oli siirdamisi 50.

2018. aastal siirdati kliinikumis kokku 72 elundit, sh 56 neerusiirdamist, 10 maksasiirdamist, 4 kopsusiirdamist ja 2 neeru ning kõhunäärme samaaegset siirdamist. Võrreldes 2017. aasta 50 elundsiirdamisega kujunes aasta selles valdkonnas töörohkemaks, tõdetakse TÜK majandusaasta aruandes.

Sisu on kättesaadav ainult arstidele ja apteekritele. Vaatamiseks logi sisse või registreeri oma arstikood alloleval lingil.

Õigus lugeda on arstidel, ämmaemandatel, proviisoritel ja farmatseutidel.

Jaga lugu:
Seotud lood
MEDITSIINIUUDISTE UUDISKIRJAGA LIITUMINE

Telli olulisemad Meditsiiniuudised igal nädalal enda postkasti.

Meditsiiniuudised.ee toetajad:

Enimloetud
Kadi Heinsalu
Kadi HeinsaluPeatoimetajaTel: 667 0451kadi.heinsalu@aripaev.ee
Aet Trisberg
Aet TrisbergAjakirjanik-toimetajaTel: 667 0455aet.trisberg@aripaev.ee
Violetta Riidas
Violetta RiidasToimetajaTel: 667 0454violetta.riidas@aripaev.ee
Siret Trull
Siret TrullAjakirjanik-toimetajaTel: 667 0446siret.trull@aripaev.ee
Karin Tamm
Karin TammMeditsiiniuudiste sündmuse juhtTel: 513 8862karin.tamm@aripaev.ee
Kristi Kammer
Kristi KammerMeditsiiniuudiste müügi- ja arendusjuhtTel: 507 9553kristi.kammer@aripaev.ee