Uudised
Ainult tellijale

Telemeditsiin on parandanud infarktipatsientide liikumist

Foto: Raul Mee / Äripaev

Uuringust selgub, et telemeditsiini lahenduse kasutuselevõtt Põhja-Eesti Regionaalhaiglas on muutnud infarktiga patsientide liikumist sujuvamaks ja kiiremaks nii haiglaeelses etapis kui ka haiglasiseselt.

Uuring võrdles infarktiga patsientide käsitlemist Regionaalhaigla kiirabis ja Regionaalhaiglas 2010-2013 s.o ilma telemeditsiinilise toetuseta ajal ja aastatel 2016-2018, kui telemeditsiin töötas sujuvalt. Selgus, et telemeditsiini lahenduse kasutuselevõtt on muutnud infarktiga patsientide liikumist sujuvamaks ja kiiremaks nii haiglaeelses etapis kui ka haiglasiseselt. Aeg kiirabi saabumisest patsiendi juurde koju kuni koronaarinteventsiooni alguseni oli lühenenud lausa 44%. Samuti leiti vahe 30 päeva elulemuses telemeditsiini grupi patsientide kasuks, kus elulemus oli 100%, selgus Põhja-Eesti Regionaalhaigla kiirabi osakonna juhataja Lilian Läätse Lissabonis e-tervise tippkohtumisel peetud  ettekandest.

VORMISTA TELLIMUS KOHE JA SAAD:
  • Ligipääsu kõigile lukus lugudele
  • Ligipääsu ajalehe PDFidele
  • Tellimus sisaldab Meditsiiniuudiste uudiskirja
  • Jaga lugu:
    Seotud lood
    Kõik seotud lood
    MEDITSIINIUUDISTE UUDISKIRJAGA LIITUMINE

    Telli olulisemad Meditsiiniuudised igal nädalal enda postkasti.

    Meditsiiniuudised.ee toetajad:

    Kadi Heinsalu
    Kadi HeinsaluPeatoimetajaTel: 667 0451kadi.heinsalu@aripaev.ee
    Aet Trisberg
    Aet TrisbergAjakirjanik-toimetajaTel: 667 0455aet.trisberg@aripaev.ee
    Violetta Riidas
    Violetta RiidasToimetajaTel: 667 0454violetta.riidas@aripaev.ee
    Siret Trull
    Siret TrullAjakirjanik-toimetajaTel: 667 0446siret.trull@aripaev.ee
    Karin Tamm
    Karin TammMeditsiiniuudiste sündmuse juhtTel: 513 8862karin.tamm@aripaev.ee
    Kristi Kammer
    Kristi KammerMeditsiiniuudiste müügi- ja arendusjuhtTel: 507 9553kristi.kammer@aripaev.ee