15 aprill 2019 04:00
Jaga lugu:
Uudised
Ainult tellijale

Aterosklerootilise insuldi sekundaarne preventsioon

Isheemilisel insuldil on mitmeid etioloogilisi tegureid, mistõttu vajab patsient insuldi põhjuse leidmiseks põhjalikku käsitlust.

Tartu Ülikooli kliinikumi närvikliiniku närviarst Janika Kõrv.  Foto: Postimees/Scanpix

20% juhtudest on isheemilise insuldi põhjusteks ateroskleroos. See võib olla nii suurtes kaelaarterites, kuid ka intrakraniaalsetes arterites. Ateroskleroosi tulemusel võib kujuneda hüpoperfusioon ajukoes, kuid insuldi põhjuseks võib olla ka aterosklerootilistest naastudest pärit embolid, mis liiguvad distaalsematesse ajuarteritesse ja need ummistuvad. Ei tohi ära unustada, et transitoorne isheemiline atakk (TIA) (sümptomid <24h või ei ole MRT kollet) ja isheemiline insult vajavad samaväärset käsitlust etioloogilise teguri välja selgitamiseks.

Sisu on kättesaadav ainult tellijale. Lugemiseks logi sisse või osta ligipääs allolevalt lingilt.

VORMISTA TELLIMUS KOHE JA SAAD:
  • Ligipääsu kõigile lukus lugudele
  • Ligipääsu ajalehe PDFidele
  • Tellimus sisaldab Meditsiiniuudiste uudiskirja
  • Jaga lugu:
    MEDITSIINIUUDISTE UUDISKIRJAGA LIITUMINE

    Telli olulisemad Meditsiiniuudised igal nädalal enda postkasti.

    Meditsiiniuudised.ee toetajad:

    Kadi Heinsalu
    Kadi HeinsaluPeatoimetajaTel: 667 0451kadi.heinsalu@aripaev.ee
    Aet Trisberg
    Aet TrisbergAjakirjanik-toimetajaTel: 667 0455aet.trisberg@aripaev.ee
    Violetta Riidas
    Violetta RiidasToimetajaTel: 667 0454violetta.riidas@aripaev.ee
    Siret Trull
    Siret TrullAjakirjanik-toimetajaTel: 667 0446siret.trull@aripaev.ee
    Karin Tamm
    Karin TammMeditsiiniuudiste sündmuse juhtTel: 513 8862karin.tamm@aripaev.ee
    Kristi Kammer
    Kristi KammerMeditsiiniuudiste müügi- ja arendusjuhtTel: 507 9553kristi.kammer@aripaev.ee