Meditsiiniuudised  • 22 aprill 2019 12:30
Jaga lugu:
Uudised
Ainult tellijale

Tartu teadlased edendavad Vietnami meditsiinisüsteemi

Tartu Ülikooli meditsiiniteadlased on aastaid käinud Vietnami ülikoolides ja haiglates, et koolitada sealseid üliõpilasi ja kolleege farmaatsia, ortopeedia, patofüsioloogia, reproduktiivmeditsiini ja stomatoloogia valdkonnas. Nüüd on aastatepikkune koostöö hakanud vilja kandma, sest peale kasvab meditsiinipersonal, kes aitab oma heade teadmiste ja oskustega parandada kohalike tervist.

TÜ meditsiiniteadlased koolitavad Vietnami üliõpilasi ja kolleege juba aastaid.  Foto: PantherMedia

Vietnamis jääb kvaliteetse meditsiinihariduse, sh doktoriõppekava arendamiseks puudu nii rahast kui ka pädevusest. Seitse Euroopa ülikooli ja teadusasutust on juba aastaid töötanud selle nimel, et koolitada nelja Vietnami meditsiiniülikooli doktorante ning personali, kes viiksid nüüdisaegsete teadmiste abil kohaliku meditsiinihariduse ja arstiabi uuele tasemele. Seda on tehtud mitme projekti raames ja praegu kestab projekt „Teadusvõimekuse parandamine Vietnami ülikoolides, juurutades Euroopa kõrgharidusstandardeid ja kasutades tehnoloogiasiiret“.

Sisu on kättesaadav ainult tellijale. Lugemiseks logi sisse või osta ligipääs allolevalt lingilt.

VORMISTA TELLIMUS KOHE JA SAAD:
  • Ligipääsu kõigile lukus lugudele
  • Ligipääsu ajalehe PDFidele
  • Tellimus sisaldab Meditsiiniuudiste uudiskirja
  • Jaga lugu:
    MEDITSIINIUUDISTE UUDISKIRJAGA LIITUMINE

    Telli olulisemad Meditsiiniuudised igal nädalal enda postkasti.

    Meditsiiniuudised.ee toetajad:

    Kadi Heinsalu
    Kadi HeinsaluPeatoimetajaTel: 667 0451kadi.heinsalu@aripaev.ee
    Aet Trisberg
    Aet TrisbergAjakirjanik-toimetajaTel: 667 0455aet.trisberg@aripaev.ee
    Violetta Riidas
    Violetta RiidasToimetajaTel: 667 0454violetta.riidas@aripaev.ee
    Siret Trull
    Siret TrullAjakirjanik-toimetajaTel: 667 0446siret.trull@aripaev.ee
    Karin Tamm
    Karin TammMeditsiiniuudiste sündmuse juhtTel: 513 8862karin.tamm@aripaev.ee
    Kristi Kammer
    Kristi KammerMeditsiiniuudiste müügi- ja arendusjuhtTel: 507 9553kristi.kammer@aripaev.ee