Jaga lugu:
Uudised
Ainult tellijale

Vähiravimite suurem nõudlus aitas Merckil kasumiprognoosi suurendada

USA ravimifirma Merck & Co. teatas teisipäeval oodatust suuremast kvartalikasumist tänu kasvanud nõudlusele vaktsiinide ja vähiravimi Keytruda järele. Heade esimese kvartali tulemuste mõjul suurendas Merck terve käesoleva aasta kasumiprognoosi, vahendab Äripäev Reutersit.

USAs Salt Lake Citys tehtud fotol on näha, kuidas valmistatakse ette Mercki toodetud leetrite, mumpsi ja punetiste vaktsiini süstimist.  Foto: Scanpix

Vähiravimi Keytruda müük kasvas aastaga 55%, 2,27 miljardi dollarini. Kuigi see oli väiksem näitaja kui analüütikute oodatud 2,33 miljardit dollarit, oli Keytruda müügikäive juba neljandat kvartalit järjest parem kui konkurendi Bristol-Myers Squibbi toodetud Opdivo, mida müüdi esimeses kvartalis 1,8 miljardi dollari eest.

Sisu on kättesaadav ainult tellijale. Vaatamiseks logi sisse või osta ligipääs allolevalt lingilt.

VORMISTA TELLIMUS KOHE JA SAAD:
  • Ligipääsu kõigile lukus lugudele
  • Ligipääsu ajalehe PDFidele
  • Tellimus sisaldab Meditsiiniuudiste uudiskirja
  • Jaga lugu:
    MEDITSIINIUUDISTE UUDISKIRJAGA LIITUMINE

    Telli olulisemad Meditsiiniuudised igal nädalal enda postkasti.

    Meditsiiniuudised.ee toetajad:

    Enimloetud
    Kadi Heinsalu
    Kadi HeinsaluPeatoimetajaTel: 667 0451kadi.heinsalu@aripaev.ee
    Aet Trisberg
    Aet TrisbergAjakirjanik-toimetajaTel: 667 0455aet.trisberg@aripaev.ee
    Violetta Riidas
    Violetta RiidasToimetajaTel: 667 0454violetta.riidas@aripaev.ee
    Siret Trull
    Siret TrullAjakirjanik-toimetajaTel: 667 0446siret.trull@aripaev.ee
    Karin Tamm
    Karin TammMeditsiiniuudiste sündmuse juhtTel: 513 8862karin.tamm@aripaev.ee
    Kristi Kammer
    Kristi KammerMeditsiiniuudiste müügi- ja arendusjuhtTel: 507 9553kristi.kammer@aripaev.ee