Jaga lugu:
Uudised
Ainult tellijale

Sütt: õed ei ole lahendus, arstide aega raiskavad teised tegevused

Eesti Arstide Liit toetab president Jaan Süti sõnul õdede piiratud retseptiõigust, kuid muutused plaanitaval kujul ei lahenda probleeme.

Arstide liidu president Jaan Sütt.  Foto: ÄP: Raul Mee

Asjaajamist saab hõlbustada tema sõnul teiste lahendustega kui õdede töökoormuse tõstmisega. "Oleme Eestis olukorras, kus võrreldes naaberriikidega on retseptide (nii esmase kui ka korduva) väljastamine liiga keeruline ja sellega ei saa leppida," jätkas Sütt. Retsepti kirjutamiseks peab arst avama haigusjuhu tervishoiuteenuse osutaja juures. "Kui arst on töölt eemal (nt lapsehoolduspuhkusel või pensionil), siis ei saa ta retsepti kirjutada isegi mitte iseendale, sest paberretsepte võib haigekassa korraldusel kasutada ainult juhul, kui retseptikeskus ei tööta," lausus Sütt. See on tema hinnangul arsti professionaalse autonoomia ebamõistlik piiramine. "Ka on meil 4. ja 5. kursuse tudengid, kes on läbinud farmakoloogiakursuse ja retseptikirjutamise alused, teevad arstipraktikat ja töötavad abiarstidena, kuid neil puudub ligipääs retseptikeskusele. Küll aga saavad retsepte pikendada õed, kes on läbinud paarinädalase kursuse Tartu Ülikooli juures," lisas Sütt.

Sisu on kättesaadav ainult tellijale. Vaatamiseks logi sisse või osta ligipääs allolevalt lingilt.

VORMISTA TELLIMUS KOHE JA SAAD:
  • Ligipääsu kõigile lukus lugudele
  • Ligipääsu ajalehe PDFidele
  • Tellimus sisaldab Meditsiiniuudiste uudiskirja
  • Jaga lugu:
    Seotud lood
    MEDITSIINIUUDISTE UUDISKIRJAGA LIITUMINE

    Telli olulisemad Meditsiiniuudised igal nädalal enda postkasti.

    Meditsiiniuudised.ee toetajad:

    Enimloetud
    Kadi Heinsalu
    Kadi HeinsaluPeatoimetajaTel: 667 0451kadi.heinsalu@aripaev.ee
    Aet Trisberg
    Aet TrisbergAjakirjanik-toimetajaTel: 667 0455aet.trisberg@aripaev.ee
    Violetta Riidas
    Violetta RiidasToimetajaTel: 667 0454violetta.riidas@aripaev.ee
    Siret Trull
    Siret TrullAjakirjanik-toimetajaTel: 667 0446siret.trull@aripaev.ee
    Karin Tamm
    Karin TammMeditsiiniuudiste sündmuse juhtTel: 513 8862karin.tamm@aripaev.ee
    Kristi Kammer
    Kristi KammerMeditsiiniuudiste müügi- ja arendusjuhtTel: 507 9553kristi.kammer@aripaev.ee