Siret Trull • 7 mai 2019 07:21
Jaga lugu:
Uudised
Ainult tellijale

Õdede retseptiõiguse laiendamine teeb arstid murelikuks

Tartu Ülikooli meditsiiniteaduste valdkond ja Eesti Arstide Liit avaldavad muret Eesti arstiabi kvaliteedi ja patsientide turvalisuse pärast seoses plaaniga laiendada õdede õigusi kirjutada välja korduvaid retsepte.

Eesti Arstide Liidu president Jaan Sütt.  Foto: Terje Lepp

„Leiame, et korduva retsepti kirjutamise õiguste laiendamine on võimalik üksnes juhul, kui õdedele on selleks tagatud piisav ettevalmistus. Praegu ei ole ettevalmistus piisav,“ seisab tervise- ja tööministrile saadetud kirjas, millele on alla kirjutanud Tartu Ülikooli meditsiiniteaduste valdkonna dekaan Margus Lember ja Eesti Arstide Liidu president Jaan Sütt. Nad lisavad, et selgelt on vaja piiritleda ka õdede vastutus. „Õdedele esmase retsepti kirjutamise, st ravi määramise õiguse andmist me ei toeta,“ lisavad nad.

Sisu on kättesaadav ainult tellijale. Lugemiseks logi sisse või osta ligipääs allolevalt lingilt.

VORMISTA TELLIMUS KOHE JA SAAD:
  • Ligipääsu kõigile lukus lugudele
  • Ligipääsu ajalehe PDFidele
  • Tellimus sisaldab Meditsiiniuudiste uudiskirja
  • Jaga lugu:
    Seotud lood
    MEDITSIINIUUDISTE UUDISKIRJAGA LIITUMINE

    Telli olulisemad Meditsiiniuudised igal nädalal enda postkasti.

    Meditsiiniuudised.ee toetajad:

    Kadi Heinsalu
    Kadi HeinsaluPeatoimetajaTel: 667 0451kadi.heinsalu@aripaev.ee
    Aet Trisberg
    Aet TrisbergAjakirjanik-toimetajaTel: 667 0455aet.trisberg@aripaev.ee
    Violetta Riidas
    Violetta RiidasToimetajaTel: 667 0454violetta.riidas@aripaev.ee
    Siret Trull
    Siret TrullAjakirjanik-toimetajaTel: 667 0446siret.trull@aripaev.ee
    Karin Tamm
    Karin TammMeditsiiniuudiste sündmuse juhtTel: 513 8862karin.tamm@aripaev.ee
    Kristi Kammer
    Kristi KammerMeditsiiniuudiste müügi- ja arendusjuhtTel: 507 9553kristi.kammer@aripaev.ee