Meditsiiniuudised  • 15 mai 2019 08:44
Jaga lugu:
Uudised
Ainult tellijale

Erakorralise meditsiini osakonda pöördumine on taas tõusuteel

Haiglate erakorralise meditsiini osakonda (EMO) pöördunud patsientide arv kasvas taas, olles viimaste aastate suurim, selgus Tervise Arengu Instituudi täna avaldatud andmetest. 2018. aastal pöördus EMOsse 492 312 inimest ehk keskmiselt 1350 inimest päevas.

Haiglaravi vajas ligi viiendik EMOsse pöördunud patsientidest.  Foto: Tervise Arengu Instituut

Kui aastatel 2015-2017 erakorraliste patsientide arv vähenes, siis mullu see taas suurenes ületades eelnenud aastat 4 protsendi võrra. Patsiente oli rohkem nii laste kui ka täiskasvanute seas, vastavalt 2,5 ja 4 protsenti. Viimati oli erakorraliste patsientide arv suurim 2014. aastal, küündides 482 231 külastuseni, mida 2018. aasta külastused ületasid kahe protsendi võrra.

Sisu on kättesaadav ainult tellijale. Vaatamiseks logi sisse või osta ligipääs allolevalt lingilt.

VORMISTA TELLIMUS KOHE JA SAAD:
  • Ligipääsu kõigile lukus lugudele
  • Ligipääsu ajalehe PDFidele
  • Tellimus sisaldab Meditsiiniuudiste uudiskirja
  • Jaga lugu:
    MEDITSIINIUUDISTE UUDISKIRJAGA LIITUMINE

    Telli olulisemad Meditsiiniuudised igal nädalal enda postkasti.

    Meditsiiniuudised.ee toetajad:

    Enimloetud
    Kadi Heinsalu
    Kadi HeinsaluPeatoimetajaTel: 667 0451kadi.heinsalu@aripaev.ee
    Aet Trisberg
    Aet TrisbergAjakirjanik-toimetajaTel: 667 0455aet.trisberg@aripaev.ee
    Violetta Riidas
    Violetta RiidasToimetajaTel: 667 0454violetta.riidas@aripaev.ee
    Siret Trull
    Siret TrullAjakirjanik-toimetajaTel: 667 0446siret.trull@aripaev.ee
    Karin Tamm
    Karin TammMeditsiiniuudiste sündmuse juhtTel: 513 8862karin.tamm@aripaev.ee
    Kristi Kammer
    Kristi KammerMeditsiiniuudiste müügi- ja arendusjuhtTel: 507 9553kristi.kammer@aripaev.ee