Meditsiiniuudised  • 20 mai 2019 04:00
Jaga lugu:
Uudised
Ainult tellijale

Eksperdid soovitavad kohustuslikku leetrivaktsiini

Vabatahtlikest vaktsineerimisprogrammidest jääb leetripuhangute ennetamiseks vajaka ja kaaluda tuleks algkoolilaste vaktsineerimise kohustuslikuks muutmist, leiavad Itaalia teadlased. Eesti terviseameti hinnangul tuleb olla karmimate meetmete rakendamisel ettevaatlik ja need ei pruugi anda soovitud tulemusi, kirjutab ERR Novaator.

Leetripuhangute vältimiseks peaks vaktsiiniga hõlmatus olema üle 95%.  Foto: Andras Kralla

Leetripuhangute vältimiseks peaks jääma haiguse suhtes vastuvõtlike inimeste osakaal alla 7,5 protsendi. "Analüüsi põhjal on eesmärgi saavutamine tavapäraste vaktsineerimisprogrammidega enamasti täiesti realistlik. Selleks peaks küündima hõlmatus aga üle 95 protsendi. Paraku ei näe me seda isegi paljudes Euroopa riikides," sõnas uurimuse juhtivautor Filippo Trentini ERR Novaatorile antud intervjuus.

Sisu on kättesaadav ainult tellijale. Lugemiseks logi sisse või osta ligipääs allolevalt lingilt.

VORMISTA TELLIMUS KOHE JA SAAD:
  • Ligipääsu kõigile lukus lugudele
  • Ligipääsu ajalehe PDFidele
  • Tellimus sisaldab Meditsiiniuudiste uudiskirja
  • Jaga lugu:
    MEDITSIINIUUDISTE UUDISKIRJAGA LIITUMINE

    Telli olulisemad Meditsiiniuudised igal nädalal enda postkasti.

    Meditsiiniuudised.ee toetajad:

    Kadi Heinsalu
    Kadi HeinsaluPeatoimetajaTel: 667 0451kadi.heinsalu@aripaev.ee
    Aet Trisberg
    Aet TrisbergAjakirjanik-toimetajaTel: 667 0455aet.trisberg@aripaev.ee
    Violetta Riidas
    Violetta RiidasToimetajaTel: 667 0454violetta.riidas@aripaev.ee
    Siret Trull
    Siret TrullAjakirjanik-toimetajaTel: 667 0446siret.trull@aripaev.ee
    Karin Tamm
    Karin TammMeditsiiniuudiste sündmuse juhtTel: 513 8862karin.tamm@aripaev.ee
    Kristi Kammer
    Kristi KammerMeditsiiniuudiste müügi- ja arendusjuhtTel: 507 9553kristi.kammer@aripaev.ee