Meditsiiniuudised  • 8 juuli 2019 04:00
Jaga lugu:
Uudised
Ainult tellijale

Kehalise aktiivsuse mõju alajäsemete isheemia sümptomitele

Perifeersete arterite haigus (PAH) on aterosklerootiline haigus, mis mõjutab rohkem kui 200 miljonit inimest üle maailma. Kõige tüüpilisemateks perifeersete arterite haiguse ilminguks on isheemiast tingitud valud säärelihastes, kuid need võivad esineda ka tuhara-, reie- või jalalabalihastes. See paneb lonkama.

Juhendatud või ka juhendamata harjutamine leevendab klaudikatsiooniga seotud sümptomeid.  Foto: Meeli Küttim

Artikli autoriks on RN, MSc, Tartu Tervishoiu Kõrgkooli vilistlane Maire Aru; RN, Tartu Tervishoiu Kõrgkooli vilistlane Ketlin Akuševitš ja RN, MSc, Tartu Tervishoiu Kõrgkooli lektor Marit Kiljako ning artikkel tugineb Tartu Tervishoiu Kõrgkoolis kaitstud lõputööl “Kehalise aktiivsuse mõju perifeersete arterite haigusest tingitud alajäsemete isheemia sümptomitele”, mille juhendajaks oli Marit Kiljako.

Sisu on kättesaadav ainult tellijale. Lugemiseks logi sisse või osta ligipääs allolevalt lingilt.

VORMISTA TELLIMUS KOHE JA SAAD:
  • Ligipääsu kõigile lukus lugudele
  • Ligipääsu ajalehe PDFidele
  • Tellimus sisaldab Meditsiiniuudiste uudiskirja
  • Jaga lugu:
    MEDITSIINIUUDISTE UUDISKIRJAGA LIITUMINE

    Telli olulisemad Meditsiiniuudised igal nädalal enda postkasti.

    Meditsiiniuudised.ee toetajad:

    Kadi Heinsalu
    Kadi HeinsaluPeatoimetajaTel: 667 0451kadi.heinsalu@aripaev.ee
    Aet Trisberg
    Aet TrisbergAjakirjanik-toimetajaTel: 667 0455aet.trisberg@aripaev.ee
    Violetta Riidas
    Violetta RiidasToimetajaTel: 667 0454violetta.riidas@aripaev.ee
    Siret Trull
    Siret TrullAjakirjanik-toimetajaTel: 667 0446siret.trull@aripaev.ee
    Karin Tamm
    Karin TammMeditsiiniuudiste sündmuse juhtTel: 513 8862karin.tamm@aripaev.ee
    Kristi Kammer
    Kristi KammerMeditsiiniuudiste müügi- ja arendusjuhtTel: 507 9553kristi.kammer@aripaev.ee