Siret Trull • 26 juuni 2019 06:01
Jaga lugu:
Uudised
Ainult tellijale

Amet soovitab kindlustuskohustust rangemalt reguleerida

Terviseamet soovib loodavas patsiendikindlustuse seaduses enda õiguste ja kohustuste selgemat lahti kirjutamist, nii et neil oleks tõhusamad vahendid tagamaks, et tervishoiuteenuste osutajad kindlustuskohustust täidavad.

Terviseamet soovib mõnedes seaduseelnõu paragrahvides muudatusi.  Foto: Pixabay

Näiteks jääb ameti esindajate sõnul ebaselgeks, miks on terviseametile jäetud kaalumisruum tegevusloa kehtetuks tunnistamise osas, kui tervishoiuteenuse osutaja ei ole täitnud patsiendikindlustuse seaduses nõutud kindlustuskohustust, selgub sotsiaalministeeriumile saadetud kirjast. „Kui tervishoiuteenuse osutajal on kohustus sõlmida patsiendikindlustuse leping, siis peab olema tagatud ka riigipoolne kontroll kindlustuskohustuse täitmise üle ning selge regulatsioon, mida toob endaga kaasa kindlustuskohustuse täitmata jätmine,“ leiavad ameti esindajad.

VORMISTA TELLIMUS KOHE JA SAAD:
  • Ligipääsu kõigile lukus lugudele
  • Ligipääsu ajalehe PDFidele
  • Tellimus sisaldab Meditsiiniuudiste uudiskirja
  • Jaga lugu:
    Seotud lood
    MEDITSIINIUUDISTE UUDISKIRJAGA LIITUMINE

    Telli olulisemad Meditsiiniuudised igal nädalal enda postkasti.

    Meditsiiniuudised.ee toetajad:

    Kadi Heinsalu
    Kadi HeinsaluPeatoimetajaTel: 667 0451kadi.heinsalu@aripaev.ee
    Aet Trisberg
    Aet TrisbergAjakirjanik-toimetajaTel: 667 0455aet.trisberg@aripaev.ee
    Violetta Riidas
    Violetta RiidasToimetajaTel: 667 0454violetta.riidas@aripaev.ee
    Siret Trull
    Siret TrullAjakirjanik-toimetajaTel: 667 0446siret.trull@aripaev.ee
    Karin Tamm
    Karin TammMeditsiiniuudiste sündmuse juhtTel: 513 8862karin.tamm@aripaev.ee
    Kristi Kammer
    Kristi KammerMeditsiiniuudiste müügi- ja arendusjuhtTel: 507 9553kristi.kammer@aripaev.ee