Meditsiiniuudised  • 10 juuli 2019 04:00
Jaga lugu:
Uudised
Ainult tellijale

Sagedase vere kasvajalise haigusega inimeste ravivalik laienes

1. juulist muudeti väljakirjutamise õigust ravimil Imbruvica, mille toimeaineks on ibrutiniib. Kui varem oli ravim kättesaadav väikesele grupile haigetele, siis nüüd on ravim kättesaadav suuremale hulgale kroonilise lümfotsüütleukeemia patsientidele.

Kroonilise lümfotsüütleukeemia patsientidele avanes uus ravivõimalus.  Foto: PantherMedia

Krooniline lümfotsüütleukeemia on sagedaseim vere kasvajaline haigus täiskasvanutel. Ravimi väljakirjutamise õigus on hematoloogil kroonilise lümfoidse leukeemia korral monoteraapiana patsientidele, kellel esineb 17p/11q deletsioon või TP53 mutatsioon, kes ei ole eelnevalt ravi saanud või kes on eelnevalt saanud vähemalt ühe ravikuuri ja haigus ei ole ravile allunud või on taastekkinud lühema aja kui 36 kuu jooksul eelneva ravi alustamisest alates.

Sisu on kättesaadav ainult tellijale. Lugemiseks logi sisse või osta ligipääs allolevalt lingilt.

VORMISTA TELLIMUS KOHE JA SAAD:
  • Ligipääsu kõigile lukus lugudele
  • Ligipääsu ajalehe PDFidele
  • Tellimus sisaldab Meditsiiniuudiste uudiskirja
  • Jaga lugu:
    MEDITSIINIUUDISTE UUDISKIRJAGA LIITUMINE

    Telli olulisemad Meditsiiniuudised igal nädalal enda postkasti.

    Meditsiiniuudised.ee toetajad:

    Kadi Heinsalu
    Kadi HeinsaluPeatoimetajaTel: 667 0451kadi.heinsalu@aripaev.ee
    Aet Trisberg
    Aet TrisbergAjakirjanik-toimetajaTel: 667 0455aet.trisberg@aripaev.ee
    Violetta Riidas
    Violetta RiidasToimetajaTel: 667 0454violetta.riidas@aripaev.ee
    Siret Trull
    Siret TrullAjakirjanik-toimetajaTel: 667 0446siret.trull@aripaev.ee
    Karin Tamm
    Karin TammMeditsiiniuudiste sündmuse juhtTel: 513 8862karin.tamm@aripaev.ee
    Kristi Kammer
    Kristi KammerMeditsiiniuudiste müügi- ja arendusjuhtTel: 507 9553kristi.kammer@aripaev.ee