Aet Trisberg • 12 juuli 2019 04:00
Jaga lugu:
Uudised
Ainult tellijale

Magistritöö: plaanitav apteegireform hulgimüügitasandil muutusi ei too

Tartu ülikoolis kaitstud magistritöö „Riikliku regulatsiooni mõju Eesti ravimituru konkurentsitingimustele“ peab vähetõenäoliseks, et 2020. aasta aprillis jõustuv apteegireform elavdab konkurentsi ja soodustab uute ettevõtete sisenemist hulgimüügiturule.

Apteegireformi eesmärk on parandada konkurentsitingimusi ravimiturul.  Foto: Raul Mee

Magistritöö autor Kirsti Vihermäe toob töös välja, et Eesti ravimiturg on erinevatel aegadel olnud nii liberaalne kui ka reguleeritud. Kvalitatiivsetele intervjuudele tuginedes hindab magistritöö 2020. aastal jõustuva apteekide asutamise omandipiirangu regulatsiooni mõju ravimituru konkurentsitingimustele. „Saadud tulemuste põhjal saab väita, et turuosalised reageerivad muutustele sageli ennetavalt.“

Sisu on kättesaadav ainult tellijale. Lugemiseks logi sisse või osta ligipääs allolevalt lingilt.

VORMISTA TELLIMUS KOHE JA SAAD:
  • Ligipääsu kõigile lukus lugudele
  • Ligipääsu ajalehe PDFidele
  • Tellimus sisaldab Meditsiiniuudiste uudiskirja
  • Jaga lugu:
    Seotud lood
    MEDITSIINIUUDISTE UUDISKIRJAGA LIITUMINE

    Telli olulisemad Meditsiiniuudised igal nädalal enda postkasti.

    Meditsiiniuudised.ee toetajad:

    Kadi Heinsalu
    Kadi HeinsaluPeatoimetajaTel: 667 0451kadi.heinsalu@aripaev.ee
    Aet Trisberg
    Aet TrisbergAjakirjanik-toimetajaTel: 667 0455aet.trisberg@aripaev.ee
    Violetta Riidas
    Violetta RiidasToimetajaTel: 667 0454violetta.riidas@aripaev.ee
    Siret Trull
    Siret TrullAjakirjanik-toimetajaTel: 667 0446siret.trull@aripaev.ee
    Karin Tamm
    Karin TammMeditsiiniuudiste sündmuse juhtTel: 513 8862karin.tamm@aripaev.ee
    Kristi Kammer
    Kristi KammerMeditsiiniuudiste müügi- ja arendusjuhtTel: 507 9553kristi.kammer@aripaev.ee