Meditsiiniuudised  • 22 juuli 2019 11:20
Jaga lugu:
Uudised
Ainult tellijale

Üha kallinevatele ravimitele aitavad kaasa maksejõulised riigid

Ravimite hinnad muutuvad aastatega järjest kallimaks. Ravimitootjad põhjendavad üha kõrgemaid hindu arenduskuludega, kuid kriitikute arvates pole sellel hindadega seost, kirjutab tänane Eesti Päevaleht.

Euroopa Liidu riigid on püüdnud ravimivaldkonda ühtsemalt reguleerida, et ravimitööstuse võim hindade üle oleks väiksem.  Foto: PantherMedia

Ravimiturg kasvab kiiresti, Eestis umbes 5–10% aastas. Haigekassa raha kulub igal aastal üha laiemale ravimivalikule samavõrra rohkem. Ravimid on ka järjest kallimad. Taanlaste 2018. aastal tehtud uuring näitab, et ühe kuu ravimivaru nn letihind on kahe kümnendiga ligi kümnekordistunud: kui 1998. ja 2000. aastal tulid turule 10 000–20 000 dollarit maksvad MabThera (rituksimab) ja Herceptin (trastuzumab), tundusid summad müstilised. Nüüd ületab mõne vähiravimi letihind 100 000 dollarit kuus. Kosmilistesse kõrgustesse ulatuvad haruldaste haiguste ravimid – sellepärast tuligi Eestis hiljuti koguda pisikese Annabeli raviks 2 miljonit eurot.

VORMISTA TELLIMUS KOHE JA SAAD:
  • Ligipääsu kõigile lukus lugudele
  • Ligipääsu ajalehe PDFidele
  • Tellimus sisaldab Meditsiiniuudiste uudiskirja
  • Jaga lugu:
    MEDITSIINIUUDISTE UUDISKIRJAGA LIITUMINE

    Telli olulisemad Meditsiiniuudised igal nädalal enda postkasti.

    Meditsiiniuudised.ee toetajad:

    Kadi Heinsalu
    Kadi HeinsaluPeatoimetajaTel: 667 0451kadi.heinsalu@aripaev.ee
    Aet Trisberg
    Aet TrisbergAjakirjanik-toimetajaTel: 667 0455aet.trisberg@aripaev.ee
    Violetta Riidas
    Violetta RiidasToimetajaTel: 667 0454violetta.riidas@aripaev.ee
    Siret Trull
    Siret TrullAjakirjanik-toimetajaTel: 667 0446siret.trull@aripaev.ee
    Karin Tamm
    Karin TammMeditsiiniuudiste sündmuse juhtTel: 513 8862karin.tamm@aripaev.ee
    Kristi Kammer
    Kristi KammerMeditsiiniuudiste müügi- ja arendusjuhtTel: 507 9553kristi.kammer@aripaev.ee