Kadi Heinsalu • 2 august 2019 07:09
Jaga lugu:
Uudised
Ainult tellijale

Sugurakudoonoriga jõudis Eestisse pärilik haigus

Ravimiameti I poolaasta järelevalve ülevaatest selgub, et probleeme on esinenud ka kehavälise viljastamise käigus, näiteks patsiendi poolt Eestisse ostetud haige doonori sugurakkudega.

IVF protseduuri käigus on doonorsugurakkudega tekkinud probleemid  

Tänavu on kahel korral teavitatud Eestit pärilikust haigusest, mida seostati teisest riigist pärit sugurakudoonoritega, kelle materjali oli ka Eestisse saadetud. Ravimiameti andmetel oli ühe doonori materjali kasutatud ainult ühe Eesti käitleja juures ja rasestumisi ei olnud.

VORMISTA TELLIMUS KOHE JA SAAD:
  • Ligipääsu kõigile lukus lugudele
  • Ligipääsu ajalehe PDFidele
  • Tellimus sisaldab Meditsiiniuudiste uudiskirja
  • Jaga lugu:
    MEDITSIINIUUDISTE UUDISKIRJAGA LIITUMINE

    Telli olulisemad Meditsiiniuudised igal nädalal enda postkasti.

    Meditsiiniuudised.ee toetajad:

    Kadi Heinsalu
    Kadi HeinsaluPeatoimetajaTel: 667 0451kadi.heinsalu@aripaev.ee
    Aet Trisberg
    Aet TrisbergAjakirjanik-toimetajaTel: 667 0455aet.trisberg@aripaev.ee
    Violetta Riidas
    Violetta RiidasToimetajaTel: 667 0454violetta.riidas@aripaev.ee
    Siret Trull
    Siret TrullAjakirjanik-toimetajaTel: 667 0446siret.trull@aripaev.ee
    Karin Tamm
    Karin TammMeditsiiniuudiste sündmuse juhtTel: 513 8862karin.tamm@aripaev.ee
    Kristi Kammer
    Kristi KammerMeditsiiniuudiste müügi- ja arendusjuhtTel: 507 9553kristi.kammer@aripaev.ee