Meditsiiniuudised  • 5 august 2019 12:30
Jaga lugu:
Uudised
Ainult tellijale

Andres Metspalu valiti „Euroopa horisondi“ vähiuuringute missiooni nõukokku

Tartu Ülikooli Eesti geenivaramu professor Andres Metspalu osutus valituks Euroopa Liidu teadusuuringute ja innovatsiooni raamprogrammi „Euroopa horisont“ (2021–2027) vähiuuringute missiooni nõukokku. Kokku esitati nõukogu 15 kohale 352 taotlust.

Andres Metspalu sõnul on Euroopal väga head võimalused olla vähijuhtumite ennetuse ja varajase avastamise meetodite väljatöötajana maailmas liidrikohal.   Foto: Raul Mee

Nõukogud koosnevad teadlastest, ettevõtjatest ja arvamusliidritest ning nõukogu ülesanne on nõustada ja strateegiliselt suunata EL-i ja liikmesriikide vahel kokku lepitud missioonide eesmärkide täitmist. Vähiuuringute nõukogu eesmärk on anda nõu Euroopa vähiuuringute teadusprioriteetide alal, sealhulgas ennetuse, diagnoosi- ja ravivõimaluste arendamisel ning neid strateegiliselt suunata. Vähiuuringute missiooni nõukogu juhib Nobeli preemia laureaat Harald zur Hausen.

VORMISTA TELLIMUS KOHE JA SAAD:
  • Ligipääsu kõigile lukus lugudele
  • Ligipääsu ajalehe PDFidele
  • Tellimus sisaldab Meditsiiniuudiste uudiskirja
  • Jaga lugu:
    MEDITSIINIUUDISTE UUDISKIRJAGA LIITUMINE

    Telli olulisemad Meditsiiniuudised igal nädalal enda postkasti.

    Meditsiiniuudised.ee toetajad:

    Kadi Heinsalu
    Kadi HeinsaluPeatoimetajaTel: 667 0451kadi.heinsalu@aripaev.ee
    Aet Trisberg
    Aet TrisbergAjakirjanik-toimetajaTel: 667 0455aet.trisberg@aripaev.ee
    Violetta Riidas
    Violetta RiidasToimetajaTel: 667 0454violetta.riidas@aripaev.ee
    Siret Trull
    Siret TrullAjakirjanik-toimetajaTel: 667 0446siret.trull@aripaev.ee
    Karin Tamm
    Karin TammMeditsiiniuudiste sündmuse juhtTel: 513 8862karin.tamm@aripaev.ee
    Kristi Kammer
    Kristi KammerMeditsiiniuudiste müügi- ja arendusjuhtTel: 507 9553kristi.kammer@aripaev.ee