Kadi Heinsalu • 6 november 2019 07:42

Aita leida meditsiinimõjutaja 2019

Taas on aeg Meditsiiniuudiste lugejate abil leida selle aasta kõige mõjukam inimene meditsiinivaldkonnas. Pakume toimetuse poolt välja 10 nime, kelle seast palume valida ühe.

Pildil on eelmise aasta võitja hetk enne autasu üleandmist, perearst Karmen Joller, kes viimaste uudiste kohaselt kandideerib ka järgmiseks Eesti Arstide Liidu presidendiks.

Tänavuse meditsiinimõjutaja valimine on netipõhiline ja anonüümne. Küsitlusele saavad ligi kõik, olenemata, kas on kehtiv Meditsiiniuudiste paberlehe- või digitellimus. Küsitlus on üleval vastamiseks kuni 20. novembrini.

10 nimest vaid kaks kattuvad mullusega

Tänavu toimetuse poolt välja valitud 10 inimesest vaid kaks olid ka eelmise aasta valikus. Üks neist on haigekassa juht Rain Laane, teine vähiravifondi asutaja Toivo Tänavsuu, kes on võitnud 2 aastat tagasi ka ise meditsiinimõjutaja tiitli. Tartu Ülikooli esimese kursuse arstitudeng Tänavsuu on jätkuvalt fondi tööga silmapaistval kohal, mõjutab inimesi ja raviotsuseid.

Tänavust valikut on mõjutanud kindlasti ka apteegireform, sest kunagi varem pole toimetus pidanud oluliseks panna nimekirja (apteegi)ärimeest Margus Linnamäed. Võib olla oleks tulnud seda varemgi teha, kuid nüüd on tal igal juhul põhjust valikus olla.

Esmakordselt on ühe sündmuse tõttu valikus kaks inimest koos, nimelt vähiliidu juhid Maie Egipt ja onkoloog Vahur Valvere, kelle algatusel Eesti ühines hiljuti maailma vähideklaratsiooniga.

Oma valiku saate teha siit. Tulemustest anname teada konverentsil Meditsiin 2020 (toimub 13. dets) ja aasta viimases Meditsiiniuudiste paberlehes, mis ilmub 20. detsembril.

Milline oli mullune meditsiinimõjutajate järjestus?

1. Karmen Joller

2. Toivo Tänavsuu

3. Andres Metspalu

4. Andres Lasn

5. Märt Põlluveer

6. Timo Danilov

7. Rain Laane

8. Kristo Ausmees

9. Riina Sikkut

10. Kitty Kubo

Jaga lugu:
MEDITSIINIUUDISTE UUDISKIRJAGA LIITUMINE

Telli olulisemad Meditsiiniuudised igal nädalal enda postkasti.

Meditsiiniuudised.ee toetajad:

Kadi Heinsalu
Kadi HeinsaluPeatoimetajaTel: 667 0451
Aet Trisberg
Aet TrisbergAjakirjanik-toimetajaTel: 667 0455
Violetta Riidas
Violetta RiidasToimetajaTel: 667 0454
Siret Trull
Siret TrullAjakirjanik-toimetajaTel: 667 0446
Karin Tamm
Karin TammMeditsiiniuudiste sündmuse juhtTel: 513 8862
Kristi Kammer
Kristi KammerMeditsiiniuudiste müügi- ja arendusjuhtTel: 507 9553