• 14.02.20, 10:48
Tähelepanu! Artikkel on enam kui 5 aastat vana ning kuulub väljaande digitaalsesse arhiivi. Väljaanne ei uuenda ega kaasajasta arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik kaasaegsete allikatega tutvumine

Eesti kasutab antibiootikume eeskujulikult, kuid oht ootab ukse taga

Kui kaugelt vaadata, paistab Eestis antibiootikumide kasutamisega kõik hästi olevat, kuid kui võtta kätte luup ja muidu tagasihoidlikke numbreid lähemalt vaadata, ei ole see pilt enam sugugi nii ilus.
Antibiootikumid on ravimid, mida kasutatakse bakterite põhjustatud nakkushaiguste ravimiseks. Kui selliseid ravimeid kasutatakse liiga palju ja põhjendamatult võivad bakterid, mille vastu nad suunatud on, muutuda resistentseteks.
  • Antibiootikumid on ravimid, mida kasutatakse bakterite põhjustatud nakkushaiguste ravimiseks. Kui selliseid ravimeid kasutatakse liiga palju ja põhjendamatult võivad bakterid, mille vastu nad suunatud on, muutuda resistentseteks.
  • Foto: Shutterstock
Eesti on üks neist tublidest riikidest, kus antibiootikume kasutatakse suhteliselt vähe ja siin levib ka vähem antibiootikum-resistentseid baktereid. Nii näitab Eesti raviasutustes viimasel 11 aastal (2008–2018) antibiootikumide kasutamist uurinud ülevaateuuring, mida juhtis Tartu Ülikooli kliinilise farmakoloogia teadur Jana Lass.

Seotud lood

  • ST
Sisuturundus
  • 27.06.25, 16:26
Kas Euroopa tervishoid suudab ajaga kaasas käia? Uuenduslik ravi vajab kiiremat teed patsientideni
OECD värskes aruandes „Health at a Glance 2024“ prognoositakse, et aastaks 2050 on Euroopa Liidus (EL) üle 65-aastaseid inimesi juba kolmandik elanikkonnast. Kui lisada sellele elustiiliga seotud riskitegurid ja sotsiaalmajanduslikud erinevused, on selge, et Euroopa peab kiiresti ajakohastama oma tervishoiusüsteeme, et parandada patsientide elukvaliteeti.

Hetkel kuum

Liitu uudiskirjaga

Telli uudiskiri ning saad oma postkasti päeva olulisemad uudised.

Tagasi Meditsiiniuudised esilehele