• 03.04.20, 15:01
Tähelepanu! Artikkel on enam kui 5 aastat vana ning kuulub väljaande digitaalsesse arhiivi. Väljaanne ei uuenda ega kaasajasta arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik kaasaegsete allikatega tutvumine

Eestlasest teadlase osalusel loodud COVID-19 ravim alustab USAs inimkatseid

Eestlasest teadlase osalusel loodud COVID-19 ravim alustab USAs inimkatseid. Tapjarakkudel põhineva ravimi kliiniliste katsete kiiret alustamist nõudis ka president Trumpi isiklik jurist.
Eestlasest teadlase osalusel loodud COVID-19 ravim alustab USAs inimkatseid
  • Foto: Shutterstock
Ameerika Ühendriikides asuv ettevõte Celularity sai sealselt riiklikult toidu- ja ravimiametilt (FDA) loa alustada kliinilisi katseid eile, kirjutab Eesti Ekspress. See tähendab, et Celularity tohib oma rakuteraapial põhinevat ravimeetodit katsetada mõnekümnel COVID-19sse nakatunud inimesel.
Ravimis kasutatakse nn tapjarakke, mis peaks suutma hävitada viirusega nakatunud raku ja seeläbi takistama viiruse levikut.
Ravimi arendustöös osaleb ka Eesti teadlane Tanel Mahlakõiv, kes selgitas hiljuti Ekspressi lugejatele, kuidas ravimi arendamise protsess kulgeb. „Tegelikult ei teata veel detailselt, mis juhtub, kui meie ravim kopsu jõuab. Seetõttu vajamegi katseid,“ ütles ta märtsi keskel.

Artikkel jätkub pärast reklaami

Täismahus lugu loe Eesti Ekspressist.

Seotud lood

  • ST
Sisuturundus
  • 27.06.25, 16:26
Kas Euroopa tervishoid suudab ajaga kaasas käia? Uuenduslik ravi vajab kiiremat teed patsientideni
OECD värskes aruandes „Health at a Glance 2024“ prognoositakse, et aastaks 2050 on Euroopa Liidus (EL) üle 65-aastaseid inimesi juba kolmandik elanikkonnast. Kui lisada sellele elustiiliga seotud riskitegurid ja sotsiaalmajanduslikud erinevused, on selge, et Euroopa peab kiiresti ajakohastama oma tervishoiusüsteeme, et parandada patsientide elukvaliteeti.

Hetkel kuum

Liitu uudiskirjaga

Telli uudiskiri ning saad oma postkasti päeva olulisemad uudised.

Tagasi Meditsiiniuudised esilehele