• 08.05.20, 12:49
Tähelepanu! Artikkel on enam kui 5 aastat vana ning kuulub väljaande digitaalsesse arhiivi. Väljaanne ei uuenda ega kaasajasta arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik kaasaegsete allikatega tutvumine

Kliinikumi COVID-EMO lõpetab töö

Reede, 8. mai õhtuks on Tartu Ülikooli Kliinikumi erakorralise meditsiini osakonnad tagasi kokku liidetud ning patsientidel palutakse erakorralise abi vajadusel siseneda tavapärase EMO sissepääsu kaudu.
Kliinikumi eraldi COVID-EMO vajadust praeguses olukorras ei peeta enam otstarbekaks.
  • Kliinikumi eraldi COVID-EMO vajadust praeguses olukorras ei peeta enam otstarbekaks.
  • Foto: Andres Tennus
Erakorralise meditsiini osakonna laienemine kaheks eraldi osakonnaks tulenes eriolukorrast ning COVID-19 levikust. „Oli väga oluline suurendada valmisolekut erakorralist haiglaravi vajavate patsientide jaoks, mistõttu seati sisse COVID-19 kahtluse või diagnoosiga patsientidele eraldi EMO,“ selgitas kliinikumi kriisijuhtimismeeskonna juht professor Joel Starkopf. „Ent jälgides nakatumiste, haiglaravi vajavate patsientide ning COVID EMO pöördumiste arvu, on võimalik jätkata tööd ühises osakonnas, vabastades hematoloogia-onkoloogia kliiniku päevaravi osakonna,“ lisas professor Starkopf. Ta kinnitas, et ühises EMOs on jätkuvalt tagatud COVID-19 patsientide ning mitte-COVID-19 patsientide eraldamine.

Seotud lood

  • ST
Sisuturundus
  • 27.06.25, 16:26
Kas Euroopa tervishoid suudab ajaga kaasas käia? Uuenduslik ravi vajab kiiremat teed patsientideni
OECD värskes aruandes „Health at a Glance 2024“ prognoositakse, et aastaks 2050 on Euroopa Liidus (EL) üle 65-aastaseid inimesi juba kolmandik elanikkonnast. Kui lisada sellele elustiiliga seotud riskitegurid ja sotsiaalmajanduslikud erinevused, on selge, et Euroopa peab kiiresti ajakohastama oma tervishoiusüsteeme, et parandada patsientide elukvaliteeti.

Hetkel kuum

Liitu uudiskirjaga

Telli uudiskiri ning saad oma postkasti päeva olulisemad uudised.

Tagasi Meditsiiniuudised esilehele