• 14.05.20, 11:32

Eestis hakatakse soolehaigetele väljastama WC kaarte

Eesti Põletikulise Soolehaiguste Selts (EPSS) alustab täna WC kaardi väljastamisega oma liikmetele, et aidata neil vajadusel kiirkorras lähimat tualetti kasutada. Eestis on ca 2500 inimest, kes seda igapäevaselt vajavad. Kaart on nimeline ja väljastatakse seltsi liikmele kehtivusega üks aasta.
Eesti Põletikulise Soolehaiguste Seltsi esindaja Janek Kapper.
  • Eesti Põletikulise Soolehaiguste Seltsi esindaja Janek Kapper.
  • Foto: Aive Hiiepuu
Eesti Põletikulise Soolehaiguste Selts (EPSS) viis mai alguses liikmete hulgas läbi küsitluse, et teada saada, kui palju soolehaigus nende elu igapäevaselt mõjutab. Üllatuslikult toodi ühe peamise murekohana välja WCde kasutamise keerukust avalikes kohtades. Kaardi eesmärgiks ongi kinnitada selle omaniku vajadust saada kiiresti WCsse.

Seotud lood

Uudised
  • 20.01.18, 07:00
Veri väljaheites: millal on põhjust muretseda?
Ida-Tallinna Keskhaigla gastroenteroloog Peeter Kõiva tõi haigla sisekliiniku sügiskonverentsil välja, et korduv peitvere test võiks leida 90% jämesoolevähkidest.
Uudised
  • 21.01.18, 07:00
3 küsimust gastroenteroloog Benno Margusele
Gastroenteroloog Benno Margus rõhutab, et alati ei tähenda veri väljaheites soolevähi olemasolu ja põhjus võib olla ka näiteks ninaverejooks.
Uudised
  • 25.10.15, 07:00
Põletikuline soolehaigus on ärevushäire riskifaktor
Generaliseerunud ärevushäired on Crohni tõbe või haavandilist koliiti põdevate inimeste hulgas märksa rohkem levinud, kirjutas Science Daily.
  • ST
Sisuturundus
  • 25.04.25, 13:56
Digilahendus meditsiinis: personaalsed tööriided asenduvad nutika renditeenusega
Kui varem oli igal tervishoiutöötajal isiklik kittel, siis tänapäeva haiglates ja kliinikutes kasutatakse üha enam renditavaid tööriideid, mis on jagatud, kuid hügieenilised ja alati jälgitavalt hooldatud. Tööriiete korrektne hooldus on meditsiiniasutustes hädavajalik – see aitab vältida bakterite, viiruste ja muude haigusetekitajate levikut ning tagada ohutuse nii personalile kui patsientidele. Kaasaegne tehnoloogia võimaldab kogu protsessi digitaliseerida ja vähendada riske miinimumini.

Hetkel kuum

Liitu uudiskirjaga

Telli uudiskiri ning saad oma postkasti päeva olulisemad uudised.

Tagasi Meditsiiniuudised esilehele