• 19.05.20, 13:39
Tähelepanu! Artikkel on enam kui 5 aastat vana ning kuulub väljaande digitaalsesse arhiivi. Väljaanne ei uuenda ega kaasajasta arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik kaasaegsete allikatega tutvumine

Täna lehes: Rasked (t)ööpäevad koroonaravi eesliinil

Tänase Meditsiiniuudiste paberloos jagavad kahe piirkondliku haigla arstid COVID-19 patsientide ravikogemust. Järgmine paberleht enne suvepuhkust ilmub 9. juunil ja seejärel 18. augustil. Online töötab suvel pidevalt.
Täna lehes: Rasked (t)ööpäevad koroonaravi eesliinil
Koroonaviiruse pandeemia jäi Eestis õnneks tagasihoidlikuks. Raskemaid haigusjuhte nägid kahe piirkondliku haigla, TÜKi ja PERHi, meedikud. PERHi intensiivravi keskuse juhataja Kristo Erikson ja kliinikumi sisekliiniku nakkushaiguste osakonna infektsioonhaiguste arst Pilleriin Soodla jagasid Meditsiiniuudiste veebiseminaril oma haigla kogemusi. Kokkuvõtet nende jutust saab lugeda paberlehest.
Arvamused
Ravimitootjate liidu juhi Riho Tapferi sõnul töötavad EFPIA (Euroopa Ravimitootjate Assotsiatsioon) kõik liikmed ja teised ravimitootjad iga päev selle nimel, et tagada patsientidele ravimite, sh uute ja kriitiliselt vajalike ravimite kättesaadavus.

Artikkel jätkub pärast reklaami

Haigekassa juhatuse liige ja finantsvaldkonna juht Pille Banhard tõdeb, et ravikindlustuse rahastussüsteem vajab muudatusi, sest praegusega kaua vastu ei pea.
Fookuses
Uued suunad vaskulaarses kaitses. Eesti Hüpertensiooni Ühingu 25. aastapäevale pühendatud juubelikonverentsil pöörati erilist tähelepanu veresoonte kaitsele ja vananemisele.
Põhihaigus võib koroona tõttu ägeneda. Saksa professor Claus F. Vogelmeier rääkis Eesti meedikutele COVID-19 ja KOK patsientidest.
Sclerosis Multiplex ja koroonahaigus. Neuroloog Katrin Gross-Paju rõhutab, et püsiravi ei tohiks COVID-19 nakatumise korral selle haiguse puhul katkestada.

Seotud lood

  • ST
Sisuturundus
  • 27.06.25, 16:26
Kas Euroopa tervishoid suudab ajaga kaasas käia? Uuenduslik ravi vajab kiiremat teed patsientideni
OECD värskes aruandes „Health at a Glance 2024“ prognoositakse, et aastaks 2050 on Euroopa Liidus (EL) üle 65-aastaseid inimesi juba kolmandik elanikkonnast. Kui lisada sellele elustiiliga seotud riskitegurid ja sotsiaalmajanduslikud erinevused, on selge, et Euroopa peab kiiresti ajakohastama oma tervishoiusüsteeme, et parandada patsientide elukvaliteeti.

Hetkel kuum

Liitu uudiskirjaga

Telli uudiskiri ning saad oma postkasti päeva olulisemad uudised.

Tagasi Meditsiiniuudised esilehele