• 25.05.20, 07:00
Tähelepanu! Artikkel on enam kui 5 aastat vana ning kuulub väljaande digitaalsesse arhiivi. Väljaanne ei uuenda ega kaasajasta arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik kaasaegsete allikatega tutvumine

Nanotehnoloogia võib aidata neuroloogilisi haigusi ravida

Keskmise eluea kasvades sagenevad ühiskonnas vananemisega seotud kesknärvisüsteemihaigused – rohkem esineb Alzheimeri ja Parkinsoni tõbe, aga ka ajukasvajaid. Nende haiguste ravi on keeruline. Tartu Ülikooli doktoritöös uuriti üht võimalikku ajuhaiguste raviviisi: kullermolekulide kasutamist.
Nanotehnoloogia võib aidata neuroloogilisi haigusi ravida
  • Foto: Shutterstock
Meditsiiniteaduste valdkonna arstiteaduse doktorant Kadri Toome tõdes oma doktoritöös „Sihtmärk-peptiidide kasutamine ajuhaiguste ravis“, et neuroloogiliste haiguste vastu puudub tõhus ravi, mis võimaldaks patsiente terveks ravida või haiguse kulgu peatada.

Seotud lood

  • ST
Sisuturundus
  • 27.06.25, 16:26
Kas Euroopa tervishoid suudab ajaga kaasas käia? Uuenduslik ravi vajab kiiremat teed patsientideni
OECD värskes aruandes „Health at a Glance 2024“ prognoositakse, et aastaks 2050 on Euroopa Liidus (EL) üle 65-aastaseid inimesi juba kolmandik elanikkonnast. Kui lisada sellele elustiiliga seotud riskitegurid ja sotsiaalmajanduslikud erinevused, on selge, et Euroopa peab kiiresti ajakohastama oma tervishoiusüsteeme, et parandada patsientide elukvaliteeti.

Hetkel kuum

Liitu uudiskirjaga

Telli uudiskiri ning saad oma postkasti päeva olulisemad uudised.

Tagasi Meditsiiniuudised esilehele